Pogledaj jedan post
Old 01.11.2015., 20:44   #52
Quote:
Shpiro kaže: Pogledaj post

Nego, da malo prosirim diskusiju...
na kraju hladnog rata americka mornarica imala je jedno 120ak fregata, skoro 100 napadačkih podmornica i 80ak razaraca/krstarica. Danas je broj nosaca smanjen za jedno 40%, broj napadačkih podmornica za jedno 45%, broj fregata i recimo to tako sličnih plovila (jednom kad se LCSovi izgrade) će pasti za jedno 60%... jedino broj razarača/krstarica ostaje maltene isti. Iako je broj kapitalnih plovila koja bi trebala zracnu zastitu manji.

Osim sto to pokazuje vaznost koja se pridodaje zracnim platformam u ofanzivnim djelovanjima te shodno tome i potrebu za obranom od istih - moguce je da to pokazuje i plan pojacane uporabe dijela te velike flote PZO plovila kao kisobrana i za manja plovila koja nemaju mogucnost vlastitog pokrivanja velikih visina i srednjih dometa.
Ili su shvatili da jedna tako moćna i zbilja višenamjenska platforma kao što je klasa Burke je skoro pa idealna za na njoj bazirati flotu, a imaju financijske mogućnosti da to urade. Po meni pametna odluka, s tim da meni ovi LCS-ovi predstavljaju neobično glupu odluku, između brojnih drugih pametnih i dobrih.

Po meni bi bilo bolje da su oni išli napraviti novu generaciju fregata koje bi zamijenile Perrye, a ovo što je sada LCS išli graditi kao čistokrvni minolovac. Naravno ne u 52 primjerka.

Drago mi je da su napokon došli sebi pa pokušavaju spasiti što se spasiti da.

Da citiram jednog američkog umirovljenog mornaričkog časnika:

All of that ended up in the DDG-51 design. It is a ship that took all of those lessons learned from the RN and our own, took the best of our combat systems designs extant, and put it all in a VERY survivable hull. No the Arleigh Burke is not revolutionary, but as a rung on the evolutionary ladder, she ain't half bad. Now they are going to back fit electric drive motors for low speed, ASW ops, and just general loitering. I have been waiting for the design guys at NAVSEASYSCOM to pull their heads out of their fundaments and do this. It's about freaking time.

Most importantly, she can take a hit and punch way above her weight class. I'd take a command ride in a Burke any day. Zumwalt not so much, and other than their speed, an LCS not at all.



Citat iz: http://ukdefenceforum.net/viewtopic....t=22&start=885 by desertswo

offtopic: Nešto kao što bi, po meni, bilo za Ruse pametno, kad bi mogli, da svoje glavne površinske brodove u budućnosti baziraju na Gorškov-klasi.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.

Zadnje uređivanje otok_kiril : 01.11.2015. at 20:58. Reason: ..
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom