Pogledaj jedan post
Old 14.06.2016., 01:58   #5
Quote:
King8 kaže: Pogledaj post
Niti sam ne znaš koliko si u krivu. U Latinskoj Americi rasnih nemira nema jer bijelci i ostali žive u potpuno odvojenim zajednicama. Bijelci drže 99% bogatstva, imaju svoje škole, svoje kvartove, zatvorene zajednice i što je najvažnije nitko ih ne tjera da žive zajedno. Dok u SAD-u recimo bijelci i crnci žive relativno zajedno i izmješano, te se prije svega njihov suživot forsira od strane medija i politike. Latinska Amerika na sreću još nije u domeni određenih interesnih krugova, tako da se nadam da se taj suživot još dugo neće forsirati i da se u bijelce neće dirati.
Možeš li ovo malo detaljnije objasniti?

Koliko mi je poznato, nigdje na području Latinske Amerike nije bilo politike rasne segregacije, izuzev Kube, te su međurasni brakovi bili dosta česti, što znači da je socijalna interakcija među različitim rasama itekako postojala.

Jedini relativno neizmješani imigranti su oni koji su se tamo doselili krajem 19. i početkom 20. stoljeća iz Europe, u prvom redu iz Italije i Njemačke. To je prvenstveno bila posljedica toga što su se uglavnom doseljavale cjelokupne obitelji za razliku od samačkih muškaraca iz Španjolske i Portugala tijekom prethodnih stoljeća.

Ali i te zajednice su se postepeno uklopile u šire Latino-američko društvo, pogotovo za vrijeme i nakon 2. svjetskog rata kada se ozbiljno počela reducirati upotreba njemačkog i talijanskog jezika u javnosti te poticati korištenje španjolskog i portugalskog.

Tako da mislim da je slika koju si ti prikazao u svom postu svojstvenija državama poput Južnoafričke Republike nego zemljama Latinske Amerike.
Cromanst is offline  
Odgovori s citatom