Pogledaj jedan post
Old 24.07.2016., 17:49   #14
Proveo sam dosta vremena poslom u Južnoj Americi a živim u gradu u SAD u kojem živi zaista jako puno raznoraznih Latinosa. Potpuno se slažem s onim što je napisala daria25, iz onog što sam i sam vidio te iz onog što sam i sam čuo, ne bih rekao da postoji nekakva posebna međurasna harmonija u Latinskoj Americi.

Prije jedno pola godine bivao sam poslovno u jednoj LA zemlji te smo za jedan projekt trebali dovesti dobar broj nekvalificiranog osoblja koji bi radio teže poslove. Menadžment kompanije koja ko-operira na tom projektu s mojom je "preporučio" da uzmemo te radnike iz jedne druge obližnje zemljice. Onda su o tim ljudima (radnicima) tako otvoreno i tako rasistički govorili, nisam dugo čuo nešto tako ružno. Spominjale su se tu usporedbe sa životinjama, posebice majmunima, govorilo se kako im treba dati klopu samo jednom dnevno i staviti nešto u jelo što bi spriječilo njihovo razmnožavanje... sve našto kao u polu-šali ali, ružno... Nije mi to jedini put da sam doživio rasističke komantare među Latinosima ali mi je ostalo u pamćenju jer sam razgovarao s nekim Latinosima koji su kao visoko obrazovani i na visokim pozicijama u korporacijama... hmm.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom