Pogledaj jedan post
Old 22.11.2016., 23:49   #69
@RIOBOSS
Prije nego odgovorim na pojedinačne tvoje tvrdnje, postavit ću polazišnu tezu;
pod općim nazivom 'kolor revolucije' podrazumijevam različite tehnologije ratovanja čiji je cilj osvajanje teritorija uz minimalne ili optimalne infrastrukturne štete.
Razlog je dvojak.
Prvo; pojavom nuklearnog naoružanja, javlja se opasnost da konvencionalno ratovanje izmakne kontroli i uzrokuje nepopravljivu štetu za sve sukobljene strane.
Drugo; primjenom metoda specijalnog ratovanja, nakon infiltracije, pobjednička strana preuzima netaknute ekonomske resurse - ništa ne mora obnavljati i nikoga ne mora hraniti.
To ne mijenja činjenicu da je u pitanju pravi rat s ciljem osvajanja teritorija.
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
A koji su to - puno perfidniji, a manje očigledni igrači od liberala?
I na šta se u Rusiji politika dijeli?
polazeći od rečenog u uvodu, slijedi da je rušenje Istočnog bloka po svim parametrima prva mega 'kolor revolucija' koja zadovoljava sve parametre definicije.
Rušenje obavljeno iznutra, voljom naroda, ali putem subjekata koji kontroliraju i provode svrgavanje postojeće vlasti, istodobnim uvođenjem vanjske tj. okupatorska kontrola resursa, financijskog sustava, vojske, medija i političkih stranaka.
Abdikacija Jeljcina u korist Putina, označavala je konsolidaciju određenih struktura unutar zemlje, koje su počele korigirati takeover u smijeru ponovnog zadobivanja punog suvereniteta.
Prije nego ti nastavim nastavim odgovarati Todoriću, Solženjicinu i ruskoj politici, osvrnut ću se na ovo:
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
A ti misliš da dokazi u modernom svijetu igraju ulogu dokaza po starim obrascima, a nikako ne tek jednog kotačića u propagandi? Dokazi su po meni - sporedna stvar, odnosno jako važna stvar koja i te kako igra ulogu kotačića u jednoj široj propagandi. Kotačića koji omogućava donekle suspregnutoj sili da se ne rasipa okolo kako njoj naumpadne nego se ona vodi i usmjerava u sklopu određenih planova. Od toga je i gora varijanta sile koja ne treba nikakve dokaze, pa ni za svoju propagandu. Ali eto, ima njih dosta koji vole čistu silu, bez ikakvih primjesa i začina. Ja mislim da je sila daleko probavljivija kada se konzumira uz propagandu u kojoj se lako detektira prisustvo dokaza, odnosno veće ili manje primjese istine. Po meni, a na tvom primjeru KGB ustvari prikuplja dokaze koji će figurirati tek kao podupirači kontra-ideologije i kontra-propagande, a ne za nekakvo dokazivanje nečega nekome...
reći da su dokazi sporedna stvar ti je izjava u rangu acessoira ili modnog dodatka modernih svjetskih kolor revolucija a čija je funkcija izazivanje sumnje. nepovjerenja i konfuzije.
Čisti nihilizam.
Dokaz je dokaz, nepovjerenjem u dokaze, ukinimo pravosuđe i istražna tijela i sve ostalo što se temelji na argumentima i činjenicama.
To općenito.
A specifično; zamislimo da neka korporacija koja želi monopol na tržištu x posjeduje dokaze da je premijer te države npr. pedofil.
To bi pretpostavljam bio dobar primijer uloga dokaza u 'modernom svijetu' o kojoj ti pričaš - moćno sredstvo manipulacije i ucjene.
No to ne znači da su dokazi sporedna stvar. To samo znači da su dokazi zloupotrijebljeni.
KGB u mojem primjeru nije ideološki faktor nego dio međunarodno koordinirane akcije koja se odrazila i na izbore u SAD-u, kao što će se odraziti i na izbore u Evropi, na odluke o ukidanje štetnih ugovora poput TTIP, NAFTA, te na mnogo drugih stvari, iz jednostavnog razloga što se nakupilo previše inkriminirajućih dokaza protiv određenih međunarodnih struktura čije djelovanje je svima postalo teret, pa i onima kojima je to donedavno pogodovalo.
Quote:
Bilo bi lijepo kada bi se otrgnulo od kvalifikacija poput: "globalistička kleptomanska kamarila" jer se tim i takvim propagandnim konstruktima primjerenim za ratni sukob žestokog intenziteta u uslovima kada diplomacija i ne postoji - tokom perioda mira ili odsustva ratnih dejstava biva apsolutno neprimjerenom i kontraproduktivnom - jer daleko od toga da se šaroliki tabor kojeg imaš na meti kada koristiš gornju konstrukciju može svesti na tvoju definiciju. Naime, mi govorimo o kreatorima globalnog sistema kojima je novac samo alatka. Mi govorimo o programerima, a ne o programima. Dakle, to nisu nikakvi kleptomani jer se tu ne radi samo o krađi. Krađa je samo sredstvo, nikako ne i cilj. Ovima iz nižih ešalona je krađa (brza socijalna mobilnost kroz ilegalne i visokoprofitne poslove) cilj, ali, nadam se da ne govorimo o njima - iz nižih ešalona - jer oni nisu poenta priče.
to što su razni wolfovitzi, brzinsky, soroši, kisinđeri i slični lijepo upakirali svoje mudrolije i proglasili ih doktrinama, to ne znači da krađa nije konačni cilj.
Ne pušim priču da je krađa samo sredstvo. Sredstvo za što??
Pljačka je pljačka i pokreće se iz najviših ešalona, upravo na način da dozvoljava nižim ešalonima obavljanje prljavih poslova i pomicanja granica legalnosti putem "doktrina" ideologija" i raznog drugog celofana.
I to se periodično događa u povijesti, imaš razdoblja velikih pljačkaških pohoda, upakiranih u neku priču odozgo, (pa se običnom čovjeku čini da postoji svrha i viši cilj), nakon čega slijedi razdoblje smirivanja i vraćanja u neku normalu...
nastavak slijedi...
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom