Pogledaj jedan post
Old 19.06.2017., 08:58   #20
Quote:
malay kaže: Pogledaj post
Preraspodjela radnih sati je apsolutno po zakonu. Na kraju krajeva, jedan tjedan ili mjesec radiš više a drugi manje i to se na kraju poravna. Radnik bude na istome. Obračun se radi kvartalno i ako postoji višak sati onda se to plaća kao prekovremeni sati.

E sad ja imam pitanje, što ako netko s takvim radnim mjestom radi praznikom? Praznik se naravno plaća dodatno.
Pitanje je da li se obračun ukupnog broja radnih sati za taj mjesec smanjuje za broj dana praznika u tom mjesecu koji padaju na radni dan?
Evo mjesec lipanj ovu godinu ima dva praznika koji padaju na četvrtak.
Radnici koji rade uredsko radno vrijeme ovaj mjesec imaju 160 sati dok oni koji kao i ja, rade i svim danima u tjednu, rade 176 sati...
Kakvi su vasa iskustva? Jesu li tih 16 sati višak ili je poslodavac zadovoljio zakonski minimum samim time što je platio rad praznikom?

Pozdrav
U državnim službama koje rade u turnusu 12/24 i 12/48 prekovremenim satima se smatra svaki rad duži od mjesečnog fonda radnih sati, a čine ga broj radnih dana x 8. U tvom primjeru sve iznad 160 sati za mjesec lipanj je prekovremeni rad. Ukupni mjesečni fond sati je broj radnih dana x 8 + sati blagana, a služi za određivanje visine satnice.
dit is offline  
Odgovori s citatom