Pogledaj jedan post
Old 13.10.2017., 18:54   #169
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Ugrađena podrška za SMB/CIFS, NFS, realtime kompresiju te baze podataka sam su neke od mogućnosti ZFS-a. Povećanje kapaciteta je dječja igra: nakon kaj se zadnji disk zamjeni i autoexpand=on, zpool automatski posjeduje novi, povećani kapacitet. Ako takve stvari ne štede peneze i vrijeme, ne znam kaj štedi.
samo od diska koji radi na recimo 5400 okretaja, on dok automatizira sam sebi relatime kompresije i ine delikatese iskoristi 5 000 okretaja, ostatak potroši sam na sebe i ono što je. govorim odoka, nisam mijerio
Ali nije sve u disku, procesor je tu bitan. On to sve radi, ZFS, kao i drugi sustavi, smo koristi njegove instrukcije kako bi organizirao disk
Na kraju tu je i sustav tj server koji opet koristi taj datitečni sustav kao bazu iz koje se ekstraktira u memoriju i pokreće
Ja znam da on ima prednosti, ali prednosti takvog tipa imaju svoju cijenu - vrijeme

Auto sa četri sjedišta će uvijek kasniti za autom sa dva sjedišta
Iako budimo realni, to vrijeme jedan moderni server ne osijeti... pa je stvar individualna, ja osobno više volim da mi sustav radi što manje stvari i da je što gluplji, jer svaki sustav sto je pametaniji to je vise glup... Nema on meni sta trositi moj procesor da stiti, sprema i automatizira nesto sto ne treba

Zadnje uređivanje 3zuteminute : 13.10.2017. at 19:05.
3zuteminute is offline  
Odgovori s citatom