Pogledaj jedan post
Old 12.05.2010., 21:24   #4
Quote:
istrijan. kaže: Pogledaj post
Ovo je koliko sam čuo bila najveća i najduža bitka u Hrvatsko-Bošnjačkom ratu...
Evo iz prve ruke . Osobno sam bio na tom ratištu . Baza mi je bila u selu Pidriš (koliko se sjećam ) a napadali smo , čini mi se Seoce ( nekakvo selo ) i još neka muslimanska uporišta , nemogu se sjetiti imena , bilo je to zima 93-94 g. Što se tiče HVO-a bolje da nije niti sudjelovao , pogotovo sve najgore o minobacačima iz Ljubuškog . Inače HVO je bio komedija od vojske , jedino što su imali bolju opremu i vozila od nas . Netko od slavonskih gard, brig je gadno nastradao ( neznam 5 ili 3 gbr) Mi nismo imali većih problema , osim "podrške" HVO-a . Točno je da se koristilo svvo moguće topništvo , tenkovi ( tu nam je poginuo zap. tenkov. bojne ) VBR-i . E , da sad sam se sjetio imena jednog sela koje smo napadali :Vrse ( bar tako mislim ) i branili selo Dobrošin . Muslimani su su se veoma hrabro i dobro držali , tako da nije bilo velikih pomaka u crtama obrane . Najviše sam se "ježio" kada bi muslimani počeli u predvečerje sa svojim pjevanjem i molitvama , vjerujte ,gore je nego kada pucaju po vama . I bogu hvala , smjena je došla u sječnju 94 . Više se nisam vračao na to ratište , i kakav je krajnji ishod bio ni danas ne znam , niti me zanimalo . Bilo je hladno kao u Sibiru . Nisam narodni heroj i drago mi je što me to ratište više nije vidjelo . Glava je ostala na ramenu

Quote:
quick_nickk kaže: Pogledaj post
.... bas objasnjava da su to bili dobrovoljci vecinom.
Pretpostavljam da je bilo dobrovoljaca . Ja nisam . Kod Trilja kompletna kolona vozila 7.gbr je stala i tu smo skidali oznake sa uniformi , naljepnice i registracije sa vozila .To područje jednostavno ne mogu obraniti samo dobrovoljci , pogotovo ako ih dopadne zapovjedništvo HVO - a . Tu je trebalo biti čvrsto zapovjedanje i vojska koja izvršava zapovjedi bez puno mudrovanja , jer na kraju krajeva za to smo bili i plaćeni .

Zadnje uređivanje rezon@tor : 17.05.2010. at 08:54. Reason: spajanje poruka
pop84 is offline  
Odgovori s citatom