Pogledaj jedan post
Old 29.12.2011., 09:34   #2133
Quote:
locksley42 kaže: Pogledaj post
Imam 17 godina i imam dugu kosu pa sam tek nedavno primijetio da ćelavim na opasku prijatelja. Ispočetka sam to shvaćao kao šalu, ali sad sam dobro pregledao i zabrinuo se jer mi se čini da su mi zalisci stanjeni i produbljeni. Ne sjećam se točno kako sam izgledao s kratkom kosom i je li tako bilo i prije, ali mislim da nije. Zanima me jesu li to pravi znaci ćelavljenja i je li to moguće u ovoj dobi? I ima li ikakav utjecaj to što imam dugu kosu, da recimo možda više ispada zato? Ne razumijem se nimalo, a kosu perem običnim šamponom, bez ikakvih posebnih djelovanja. Trebam li već početi s preparatima, barem da preventino djelujem na eventualno daljnje ćelavljenje? Nadam se da ćete utješiti moju mladu romantičarsku dušu.
U obitelji je rijetko tko ćelav, barem u ovako mladoj dobi. Otac možda kod zalistaka malo, djed s njegove strane tek u 70-im godinama na tjemenu, a s majčine strane njeni ujaci, dakle braća moje bake. Hvala na savjetima.
Vrlo vjerojatno je to početak androgenetske alopecije. Preporučio bi ti da kreneš sa topičkim preparatima tipa minoxidil ili Serum VEGF.

Bitno je da počinješ čim prije, al opet svi ti preparati se preporučuju osobama starijim od 18 godina. Ti si dovoljno blizu.

Još jedna zabluda, pogotovo za 'početnike' je da misle da će neki šampon zaustavit ispadanje kose ako imaš AA. Ne postoji takav, makar ima mnogo pokušaja raznih miksanja. Zato koristi topičke preparate.
Problemsolver is offline  
Odgovori s citatom