Pogledaj jedan post
Old 21.08.2017., 23:49   #63
Quote:
imanuel kant 1 kaže: Pogledaj post
Šta je za vas idealizam novog doba?Pod novim dobom ne mislim nužno na neki novi svjetski poredak i slično, nego u globalu, heterogeno gledano cijeli svijet, a prvenstveno na Zapad.Imamo novu formulaciju idealizam = materijalizam.Sada je to definitivno postala i nova idelogija, dakle oni koji se prvenstveno vode materijalizom se smatraju ispravnim, i teoretski ispravnim po pirncipu =život je brz, nema nista izvan ovog života, što više stekni materijalnog i što više zadovolji ID.Uvjek kroz istoriju je bilo materijalzima, ali dns je on izašao iz skuta pojediančnosti, te polako poceo sa sebe da skida plašt idalizma kao maske (tj licemjerja).VIse i nema skirvanja kao nekad, da se govori o duhovnim vrijednostima, o narodu, pa čak i pravda pohlepa, nego direktno u vugla, bez skirvanja:Imam, uspio sam, ti nemas, cao.
Ja vidim problem u egoizmu. Tehnologija Interneta je otkrila pravo lice naše prirode. Čim smo se mi smrtnici dokopali snage medijske moći, krenule su perverzije sa svih strana. Beskorisni uličari imaju moć uništavat ugled uspješnih ljudi, duhovnjaci se bogaćuju na beskorisnim proizvodima, Zemlja više nije okrugla nego ravna a NASA je zločinačka organizacija, budale tipa Alex Jones stvaraju vojsku ljudi koji ne vjeruju u ništa legalno jer legalno dolazi od vlasti a vlast je Urota, feminizam postaje sprdačina putem lažnih statistika, plaćenici koji rade fake recenzije o kozmetici, suplementima itd., Adobe vanzemaljci, duhovi, pojave na nebu, kontraverze o lijekovima, vodi i zraku......

Svi pričaju i pričaju ali nitko nije odgovoran za to što priča. Nitko ne snosi posljedice za to što priča.
Zidar se mora znojiti na terenu da bi naučio zidati, nogometaš mora dati sve od sebe da bi se istakao u konkurenciji, kirurg mora četvrtinu svog života provesti u učenju. Internet persona ne treba ništa od toga. Dovoljno da si uporan i da si vješt u manipulaciji.

Zaključak: odgovornost/restrikcija drži ego pod kontrolom. Kada nema restrikcije u vidu odgovornosti, svaka budala će tražit slavu i koristit easy way dok god može.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom