Pogledaj jedan post
Old 02.10.2017., 18:00   #244
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
ma možeš ti tvrditi što god hoćeš - njemački jezik se ne može kvalitetno svladati gledanjem televizije (pogotovo u odraslijoj dobi), tako je jednostavno. ponavljam: ovdje mislim na kvalitetno znanje, a ne na mesarsko bauštelsku verziju. da je njemački tako lako učiti - škole stranih jezika bi propale davnih dana. i očito ga nikada nisi ni učio - jer da jesi, ne bi ti NA PAMET palo da ga uspoređuješ s deset puta jednostavnijim i lakšim engleskim.

Prvi val gastarbajtera su cinili bosanci koji se ni potpisat nisu znali, za godinu dana pjevali taj enormno tezak jezik ko materinj
Skole postoje kako bi samog sebe prisilo da radis i budes redovit, kad si to vec platio.
Je, bolje je kad ides na nastavu. No prokleta je laz da uz danasnje tehnologije i samodisciplinu ne mozes naucit strani jezik besplatno.

Iako, po nacinu tvog pisanja, razini znanja "materinjeg" ti jezika, jasno mi je kako mislis da je jako tesko savladati jezik.


Violina je navodno jedan od najtezih instrumenata za naucit svirat. Jedan sat placenih instrukcija nisam imao, da me vidis i cujes gdi sam dosao nakon 4 mjeseca jubito tutoriala i svakodnevnog vjezbanja.


Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
nema to nikakve veze s inteligencijom, već poslom kojim se baviš & visinom plaće. za mnoge, ovo što si napisao uopće nije istina.

nije ti Njemačka Kanada.
Zivio sam i radio u Kanadi. Sada sam u Irskoj. Na tjednoj bazi komuniciram sa egzoduzasima iz dojclanda.
Cisto referenca radi.


Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
ne razumijem isticanje mamice, tatice i bakinog stana - šta ti misliš, da mladi Švabe sa 25 godina sami sebi kupuju stanove i auta? ne, ne kupuju. debelo im pomaže obitelj, na JEDNAK način kao što to rade i Hrvati.

Da, jedan prosjecan mladi skolovan Njemac si ne moze priustiti samostalan zivot pa ga starci moraju pomagati.
Besmisleno je ulazit s tobom u rasprave nakon ovoga.


Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
da, naravno! tvoj fejl je u tome što misliš da je NEMOGUĆE da ITKO ima budućnost u Hrvatskoj, dugoročno
Moj fejl ha?
Da imas imalo razvijenu svijest, odredenu razinu znanja i inteligencije, primjetila bi kuda taj sistem vodi i kako kolaps kuca na vrata.


Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
ne. oni kojima je u RH jako loše... obično jako teško prihvaćaju činjenicu da ima i ljudi kojima je fantastično i koji imaju dobar život - a ako to i prihvate zaključe da je sigurno riječ o uhljebništvu ili korupciji. to je naš mentalitet - iz jedne krajnosti u drugu. vrlo je jednostavno, zato makni tu patetiku o hrabrosti i avanturama sa strane. nitko ti to ne puši.

Buduci da ti je auto imenica srednjeg roda, i koristis rijeci tipa kontas, mogu slobodno predpostaviti tvoje podrijetlo. Onda postane pomalo ironicno kad pises kak nevalja bit stranac i emigrirat u drugu zemlju :klap:

Lokacija Zagreb, a?
Da ne radis slucajno u javnom sektoru?
Sredio rodo nesto u ministarstvu ili holdingu il tak nekaj (pardon, tako nesta)?

Budi bez brige, i bez poticanja jos to malo mladih ljudi kaj je ostalo dolazi do kolapsa i presusivanja blagajne iz koje cicas placu, tak da se ne moras previse angazirati - doc ce ti na isto.

Ja sam patetican...

Zadnje uređivanje DK-RH : 02.10.2017. at 18:16.
DK-RH is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction