Tema: Med i cimet
Pogledaj jedan post
Old 04.06.2008., 06:37   #11
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ne znam kakav je po pitanju imuniteta, ali nije ništa specijalno. Jest, kao namirnica je zdrav ako se uzima u normalnim količinama, no za spregu s imunitetom znam da nije neka ogromna pozitivna. No ne znam koliki je točno utjecaj i što su pokazala istraživanja.


Ma gdje si samo izvukla "100 različitih kvalitetnih minerala i vitamina"?
Nema šanse da ih je toliko. Vitamina ima 13, "minerali" su kolokvijalno ime za ione cinka, natrija, kalija, magnezija, kalcija, bakra, selena, kobalta, željeza, mangana, ne mogu se više sjetiti.
Sve skupa, vitamina i minerala, nema više od 30-ak.

Vitamini u tragovima su beskorisni. Treba minimalno 1 RDA, a za neke vitamine je preporučljivo i dosta više.
Elementi u tragovima su poželjni - u tragovima, dok za kalij, natrij, magnezij, željezo, itd., mora biti puno više od "tragova".

Nisam rekao da med nije dobar za zdravlje, no ako jedeš teglu dnevno, očekuj da će ti narasti guzica. To je šećer.



http://findarticles.com/p/articles/m...ov/ai_66520151


Samo jedno od istrazivanja imas ovdje a daleko od toga da su bas otkrili na koje sve nacine med djeluje na imuni sistem i ostale blagodati vezane za njega. Mozda si ti to vec otkrio u svojoj kucnoj labaratoriji . Da rezimiramo bez daljnjeg pametovanja, med je zdrav, koristi se od davnina i to je to. Sve ostalo je bezvezno tipkanje i gubitak vremena.
__________________
What we do in life, echo’s in eternity
BOSNIAN#1 is offline  
Odgovori s citatom