Pogledaj jedan post
Old 12.03.2009., 22:38   #13
Dobro je reka kolega Sealion , nema kruva u HR za nekoga tko ima znaje i volje za radit ... država ti neče na nikakav način pomoč , več če sve učinit da ti odmogne , ne zato ča to želi , nego zato ča postoječim zakonim i bezakonima nema nigdje ničega da pomogne čoviku koji oče radit , a nebit na burzi rada. Danas je bolje stat na burzi i primat od njih crkavicu nego otvorit vlastitu firmu ili obrt ako nemaš poprilično love za platit sva davanja koja oni oče .. Ja imam obrt i radim u jednoj firmi . Imam obrt za servisiranje brodova , motora i sl. Godinu dana sam radija u obrtu , od prvog dana plačaš socialno , mirovinsko , komora , turist. zajednica... a da kune nisi zaradija , nitko te nepita da li ti to možeš , jesi li zaradija , a oni vide jesi li , jer sve vide u kompu , samo traže svoju lovu odmah i sad , u olakšicu ti ide samo alat koji je skuplji od 2000 kuna , ispod ne , prvu godinu neplačaš porez ali ga platiš na kraju godine, next godine plačaš paušalno kako se dogovorite , ja sad radim u jednoj firmi pa oni plačaju mirovinsko i socialno , dakle nemoram za obrt plačat , ali se nešto doplati na kraju godine .... a Milinovič oče još i dopunsko

Nisam baš siguran za uspjeh u maloj brodogradnji , ima tih brodova danas ko mravi , triba pogodit želju kupaca , očeš veliku proizvodnju , manji brod i nižu cijenu ili manju uz kvalitetniji brod .... aj vanka dok ti je vrime , zaradi lovu , dođi doma , kupi brod , uvati ribe i zovi nas na marendu
Vicenco71 is offline  
Odgovori s citatom