Pogledaj jedan post
Old 20.08.2013., 21:14   #72
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post

1. To što ona čeka da dođete s popisom to je druga stvar,ali da nezna to nije istina.



2. Sestra vam sasvim korektno odg. i nezanm što biste vi sad tu htjeli.
Ja dobijem živčani slom kada me netko sa mogućim hitnim stanjem(npr. jaki bolovi u abd.,krvave stolica) čeka na odjelu ili pred ambulantom.
Mislim što ja tu zaboga miloga napravim,osim uputim u HS,što je mogao i sam otići. Ja kad imam amb. NEMOGU raditi hitne slučajeve/ nenaručene.
Za to postoji HS odnsono LOM.
I znači vama je lakše doći do pulmologa nego do svoje LOM da vam da Solu Medrol ili u HS praktički bilo koji dan, nego čekati dan kada pulmolog ima amb.
1. ona neke stvari ne zna po vlastitom priznanju, jer ja je pitam a žena mi u lice kaže da ne zna; pa i to s D vitaminom i njegovom utjecaju na MS sam ja prije svega pronašla na internetu, a ona mi je rekla da za to nije čula, da ne zna da li se uopće u Hrvatskoj igdje radi nalaz D vitamina...
S obzirom da sam ja kao MS pacijent direktno zainteresirana, naravno da kopam i čitam i educiram se na sve strane - tako da sam barem korak ispred što se tiče nekih novosti i istraživanja; naravno da ne znam neke bazične stvari bolje od nje, pa ja ne znam ni anatomiju mozga baš detaljno, ali smeta mi što, ako već ima pacijente s MS-om, da ne prati novosti...

2. S obzirom na to da astma ili miruje ili postoji akutni napad, pitanje je onda kada i zašto ići pulmologu? Za vrijeme kad miruje imam svoju redovnu terapiju prepisanu još prije dobrih 12-13 godina; a kad je napad - onda hitna.

Kad miruje ne treba mi pulmolog, kad je aktivna, ne mogu kod pulmologa.

Moja pulmologica nije u bolnici i nema ambulantu jedan dan u tjednu, već radi u domu zdravlja na pulmološkom odjelu gdje ih je desetak, pet dana u tjednu čitavo radno vrijeme s pacijentima. Znači cijelo njeno radno vrijeme je primanje pacijenata. Zašto onda ne može primiti bolesnog pacijenta?
Naravno da ću po potrebi otići tamo gdje me žele primiti, samo jednom sam pokušala doći do pulmologice kad stanje još nije bilo kritično, ali me zanimalo zašto se odjednom stabilno stanje počelo pogoršavati. To bi mi bolje rekla ona, jer oni iz hitne samo gase požar, a LOM u tom slučaju - isto.
Situacija je baš bila takva da ona u "real timeu" vidi kako se moja pluća ponašaju i da to čuje, a ne da joj mjesec dana kasnije prepričavam to što se dogodilo.
Eto, stvarno ne razumijem zašto je specijalistu pulmologu problem da mu dođe netko s pogoršanjem, nego da tu situaciju rješava netko tko pulmolog nije, nego zovi 911 (odnosno 94) - ako sam dobro shvatila?

Ili ako ste mislili na pulmo-hitnu, tipa Jordanovac - tamo sam nažalost imala priliku par puta voditi praktički umiruću osobu i zarekla se da me NIKAD, ni pod cijenu života ta bolnica i njeni zaposleni neće vidjeti, jer to što smo tamo doživjeli, višekratno, trebalo je tužiti. Jedino to što sam htjela to zaboraviti, umjesto uzaludnog višegodišnjeg povlačenja po sudovima, spriječilo me da uđem u parnicu. Malo skrećem s teme, ali najozbiljnije smatram da su odgovorni za smrt meni bliske osobe, a o ponašanju pojedinih djelatnika, (ne)opremljenosti, puštanju osobe koja umire gušeći se, da čeka na hodniku dok doktorica i tehničar iz hitne 5 puta ulaze i doslovce preklinju dežurnu doktoricu da započne s pregledom... a ona i sestra bahato odgovaraju i samo što ne počnu nokte lakirati. I dan danas mi pozli.
Najgore je to što je u ZG jedino Jordanovac plućna hitna, tako da..

Zadnje uređivanje femmelatin : 20.08.2013. at 21:45.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom