Pogledaj jedan post
Old 25.11.2011., 11:17   #81
Mislim da je to "davanje kuna" zapravo samo punjenje rupe bez dna.
Ne vidim poantu toga... jedini razlog zašto ponekad popustim jest empatija koju posjedujem kao i svako drugo normalno ljudsko biće.
Žalosno je ustvari da u većini slučajeva i sami "prosjaci" znaju za tu empatiju pa ju pokvareno iskorištavaju.

Izbjegavam davati novac ljudima na ulici.
Dam samo kad pokleknem svojim slabostima.
A osobito sam slaba na bebe i djecu.

Nerviraju me ljudi koji prose po ulici.

Ne znam zašto je to uopće dopušteno u državi u kojoj postoje institucije i udruge kojima se ljudi mogu obratiti za pomoć?

Na kraju krajeva... ja danas ne smijem svoje dijete krivo pogledat u trenutku kad ima faze bacanja po podu a da mi netko ne zaprijeti CZSS-om...dok ove Romkinje (aha....rekla sam Romkinje... zbilja sam politički nekorektna... ali ne vidim smisla čemu se pretvarati da nisu uglavnom Romkinje te koje prose okolo?) se vucaraju okolo s bebama u starosti od par tjedana po temperaturi -10 ... ili puštaju djecu da po zimi hodaju bosi. Meni je to to zlostavljanje prvog reda.
Ne pretjerano drugačije od toga kad netko krvnički namlati dijete.

Ne. Zbilja ne vidim smisao u tome da se tim ljudima daje novac jer to im je samo zeleno svjetlo da još više djece šalju na ulicu da prose.
Nitko ne bi prosio kad to ne bi bilo zbilja isplativo.
Ne samo da im nema smisla davati novac nego mislim zapravo da tim davanjem novaca činimo direktno zlo djeci koja nemaju mogućnost odabira i potičemo kriminal koji se vrši nad tom djecom.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom