Pogledaj jedan post
Old 30.08.2010., 03:35   #7
Mislim da ljudi dosta više preferiraju fan siteove od grupa baš zato jer je u grupama dosta spama, svi šalju poruke, dok fan siteovi funkcioniraju gotovo kao profil. Ljudi se lakše učlane (jednim like-om), i to ih ne smeta previše.
Ukoliko je fan page kvalitetan, ljudi ga ne napuštaju, već sudjeluju u komentarima, raspravama, ili nečem trećem, ovisno šta nudi. Ako im je naporan, spamerski ili nešto, lako ga napuste.

Tako da mislim da zapravo i nema neke razlike između grupe i fan page-a. Grupe bi trebale biti striktno grupe ljudi (primjer: firma otvori grupu, ali za svoje zaposlenike, suradnike i sl.), dok fan pageovi trebaju biti nešto što širi broj ljudi preferira (ista ta firma otvori fan page za sve koji koriste njihove proizvode).

S komercijalne strane gledano, po meni je isplatljivije otvorit fan page (takve samo i imam ), prije svega zbog privatnosti, nema spama (pa makar on bio i dobronamjeran), i sve se nekako ozbiljnije drži. Za prodat ili naplatit, također mislim da nema velike razlike između grupe i fan page-a.
Lord H.G. Wells is offline  
Odgovori s citatom