Pogledaj jedan post
Old 20.02.2006., 08:23   #1
Poremećaj centra za ravnotežu?

ovak, prvo da vam c)p svpj post od prije 2 godine kad je muž imao isti problem.

c/p:
moj muž se već mjesec dana žali na bolove i zatezanje u vratnoj kralježnici. problem je u tome što mu je posao takav da 8 sati sjedi s pognutom glavom nad aparatima koje popravlja. to zatezanje ponekad prati i pritisak u donjem dijelu glave. međutim, ono kaj mene najviše brine je to što se njemu ljulja u glavi stalno. on to opisuje kao kad popiješ dvije pive - nisi pijan, a nije ti baš ni čisto u glavi. ljulja mu se konstantno bez obzira na bolove u vratu. takav je problem imao i prije 2 god. - bili smo kod neurologa i ovaj mu je rekao da nije niš ozbiljno i dao mu da pije ginko. nakon ginka je prošlo i bilo je sve ok do sad. sad opet pije ginko, ali mi se čini da je manja doza i ne pomaže.
neurolog ga je poslao i na pretrage - okulist, otorinolaringolog, color doppler i još nekaj, ali kak mu je bilo bolje nije to obavio.
zanima me jer to kaj opasno i jel ima još netko takvih problema?
puno hvala!
više na linku https://www.forum.hr/showthread.php?t=44367, ako nekoga još zanima.

uglavnom, to mu je prije 2 godine prošlo od lijeka koji se zove betaserc. sad mu se opet javljaju isti simptomi - i opet je prošao sve nezrološke pretrage i sve je u najboljem redu. išao je i kod kiropraktičara i kod fizijatra na masažu i nema nikakvih pomaka. popio je i ginko i još uvijek osjeća taj pritisak s lijeve strane vratne kralježnice već gore kod lubanje. kiropraktičar je rekao da mu je to od vratne kralježnice, dva puta ga presložio i ništa. fizijatar veli da mu je od iskrivljenih leđa pa mu to masira.
razgovarali smo s jednom doktoricom, sasvim slučajno u jednom društvu, i kad je čula simptome, rekla je da je to možda nekakav poremećaj centra za ravnotežu, zaboravila sam naziv poremećaja. uglavnom, da se centar za ravnotežu nalazi u malom mozgu u tekućini, a da je kod muža previše te tekućine jer se ne apsorbira i od tuda taj osjećaj nestabilnosti, odn. ljuljanja.
ona veli de to nije opasno, ali da je kronično i da u principu nema lijeka. rekla mu je nek proba s betasercom, ali da nije dokazano da on pomaže.

ima li ovdje netko tko mi može pomoći i uputiti nas kaj da probamo jer više ne znamo kaj da radimo. ti su mu se simptomi pojavili dva puta, otprilike svake dvije godine i prošli su nakon mjesec do dva. sada nikako ne prolazi nakom dva mjeseca i sad veli da mu se najviše do sad ljulja. grdo mu je ponoći i u mraku, onda hoda kao pijan.
__________________
"I have nothing to declare except my genius." - Oscar Wilde
roberta carlos is offline  
Odgovori s citatom