Pogledaj jedan post
Old 22.04.2012., 00:32   #7
Quote:
bokixy kaže: Pogledaj post
Moja supruga po drugi put (prva prije oko 3 godine, prvi put se 'pomirili') pokreće tužbu za razvod braka.
U braku smo 15 g. mamo 2 djece (10 i 15 g), ja sam u mirovini, supruga radi (4 zadnje godine).
Zadnjih 12 godina živimo u kući koja je po ostavštini po 1/8 od supruge i njezina 2 brata a 5/8 od njihove majke.
Može li supruga (i njena obitelj) meni jednostavno reći: ''ovo je sve moje (naše), ja i djeca ostajemo tu a ti idi gdje hoćeš''
Ja, normalno, moglo bi se reći nemam gdje, nisam računao na razvod pa da imam neku kuću ili stan u rezervi, a svu svoju mirovinu i kredite sam ulagao u tu kuću i život u njoj.
Kako će sud i czss odlučivati o tome kod koga idu djeca s obzirom na takvu stanarsku situaciju.
molim pomoć, hitno mi je......

edit, ps,-- na toj adresi nitko od nas nije ni prijavljen, prijavljeni smo svi na adresi gdje žive suprugina majka i braća.
Prvi put razvod pokrenut prije 3 godine, a nisi racunao na razvod? Eh.
Supruga ti moze tek tako reci "ovo je sve moje", ali ti ne moras otici. Imas pravo stanovanja. Ali za to je bolje uzeti advokata, pa se sudski prepucavati oko imovine, ako se normalno ne dogovorite.
O djeci odlucuje sud na preporuku CZSS, psihijatara, psihologa, zelja djece... ali i to se moze razvuci dugo.
__________________
Svijet bez mene ne bi bio isti
xcal is offline  
Odgovori s citatom