Pogledaj jedan post
Old 22.01.2009., 11:31   #132
Quote:
argentina kaže: Pogledaj post
...inace mi imamo veci problem s vrucinama nego hladnim danima...- no kad je vruce po ljeti - to su problemi!
nece setati, ukopa se i stane i ni makac!
kad ju bas primoram onda lovi hlad, hoda u sjeni od zgrade ili auta ili drveca.
mogu misliti kako joj je po vrucem asfaltu ici...

ima jos takvih slucajeva? kako to rjesavate?
Da, vrućine su, po meni, čak i veći problem. Ja to riješavam tako da izlazimo jako rano, dok se još nije ugrijao asfalt i odradimo jednosatnu šetnju. Tada obavezno odlazimo na zemljane terene, jer su puno ugodniji za hodanje. Luna se redovno razvali kao žaba po zemlji i tako se hladucka.

Luna je mala i vreli asfalt nije joj samo problem za šapice već i za dišne organe - vrući i prašnjav zrak ulazi joj ravno u pluća i to stvarno znači - ne da se disat'. Sljedeća duga šetnja je navečer tek iza 20 sati ili čak i kasnije i tada smo najčešće vani oko dva sata (na livadici, s ekipom ). A preko dana izađemo maksimalno na 10 - 15 minuta i to isključivo po onoj strani ulice koja je u debelom hladu. Budući da je ona malena, ja je čak znam i prenijeti preko osunčanog vrelog asfalta.

Mislim da puno ljudi baš ne vodi računa o tome koliko se asfalt ugrije. Ista temperatura u zraku potpuno različito se manifestira na asfaltu i na zemlji. Pas ne mora dobiti sunčanicu ili toplotni udar, a da mu je jako nelagodno zbog topline.

Moja znanica je nekako naučila svoju pasicu da sama uđe u lavor s vodom koji drži na balkonu, pa se tako hladi. Ja Luni provučem mokre ruke kroz dlaku nekoliko puta dnevno ili joj malo navlažim šapice. No, kada je ovako vlažna, jako pazim da nije na propuhu.

U Pet centru sam vidjela malu šiltericu, ali, osim što je silno smiješna i simpatična, mislim da baš ne bi puno pomogla u zaštiti od sunca.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom