Pogledaj jedan post
Old 13.02.2012., 00:28   #11
Quote:
sdenis1 kaže: Pogledaj post
Isti slučaj i kod mene. Očito se radi o konstrukcijskom problemu, jer vidim bar još jednu smrznutu dimnjaču u susjedstvu - a kao i kod mene, svi dijelovi su Vaillantovi, uključivo s elementom za odvod kondenzata. Nagađam da je možda problem i što se radi o niskotemperaturnom načinu rada (podno grijanje), pa su temperature dimnih plinova niže.
"Šešir" je na mjestu, ali ovako laički, upravo on i pravi probleme jer ispušni plin u uvjetima velikih hladnoća i vremena bez vjetra očito presporo odlazi u vanjski zrak, vlaga se kondenzira i onda oko dovoda zraka imate lijep grumen leda. Ovo očito nije prošlo test hladnoće u našoj ravnici.
Rad s usisom zraka iz prostorije me iz razumljivih razloga ne veseli.
Kontaktirao sam Vaillantovo predstavništvo, pa da vidimo što će reći.
Ako se radi o niskotemperaturnom načinu rada tek onda nebi smjelo biti problema, jer što je temperatura ispušnih plinova viša i kondenzacija je viša - znači manje leda i obratno

Rad sa usisom zraka nemora postajati ako se pripremi kompletan materijal i "gaće" zatvori se grijanje na jedno prijepodne, otvori rupa u zidu za usisnu cijev i problem trajno riješen, samo će biti štemanja i prašine
dexdu is offline  
Odgovori s citatom