Pogledaj jedan post
Old 13.08.2013., 22:40   #1698
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Škabrnja je ponovno pala 23. ožujka 1993. Ako je vjerovati kap.Draganu da je nakon tog događaja (kad je Legija stradao) nastavio borbe još 14 dana znači da su Legijini popušili 9. . ili 10. ožujka 1993.
HOS (9.b/114 br) je Škabrnju branio 46 dana (po riječima zapovjednika Marka Skeje) nakon ulaska u nju naših snaga ,mislim 25. siječnja 1993.
Po svemu sudeći teško s u stradali od 9. bojne HOS-a.Nakon što je HOS otišao na zasluženi odmor kap .Dragan ponovno je krenuo na Škabrnju. Tada je HV, lokane postrojbe ,imao 18. ožujka 4 poginulih a 23. ožujka 6 poginulih kad je i Škabrnja ponovno pala.
Malo se kap. Dragan bahati s onim da je išao 14 km dalje i da mu do Zadra ništa nije bilo na putu. Glupost ,već ispod crkve sv.Luke (škabrnjsko groblje), nije mogao ni metra jer je HV bio u Prkosu (zaselak između Galovca i Škabrnje).Prkos je cijelo to vrijeme i prije i za vrijeme pada Škabrnje i 1991 i 1993 bio crta bojišta i logistička baza za teren u Škabrnji i poslije za izviđanja do crkvice sv. Luke (groblje) di su se često sretali naši i njihovi izviđači ali i u samu Škabrnju (i 1991. i 1993)..
Ako me matematika dobro sluzi od 25.1.do 9.3.ima 43 dana a ne 46.Svejedno ako je Skabrnja pala 23.3 onih 14 dana pada bas tu negdje 8 ili 9 zavisi kako se uzme uglavnom zanimljivo je da su ovi zapalili za Beograd nakon 3 dana a ovi hosovci zapalili iz Skabrnje odmah poslije sukoba sa arkanovcima ili najvise dan kasnije(cuj na zasluzen odmor).Ko jos ide na odmor usred frke,i to produzeni. Ako je vjerovati Dragancetu borbe su tamo nastavljene jos 14 dana i to je tih 14 dana do 23.3. kad je pala Skabrnja.Kako ja vidim sve ovo i hosovci i arkanovci su zapalili i ostavili domace da se tuku a interesantno je da nema podataka koliko ih je zaginulo,jedini podatak koji postoji izrekao ga je Dragance ali za sdg i to kaze on 7-8,izgleda da se doticni malo preracunao jer ih je toliko ili koji vise nastradalo sve ukupno u Dalmaciji te godine a najvise ih je nastradalo kako kazu podaci na internetu izmedju 27.1.i 7.2.tako da na Skabrnju mogu da otpadnu dvoje troje a koliki su gubici hosovaca bili pa su nakon 43 dana naprasno odlucili da odu na produzeni godisnji odmor ostaje tajna do danas.
maksimus123 is offline  
Odgovori s citatom