Pogledaj jedan post
Old 27.07.2012., 11:08   #14
Quote:
don grubišić kaže da su njemu partizani pobili obitelj, ali je oprostio. to su ljudi koji se na neki način ističu i na njima se prelama opća mržnja ili podilaženje. svaki od njih na neki način društvu radi dobro, kroz svoje javno djelovanje, i izazivaju mržnju i stvarno opako ruganje (osobito ovaj drugi, jer sam vidio npr. da slavku goldsteinu na stormfront portalu sina nazivaju 'mladunče', da ne govorimo o izravnom vrijeđanju tipa 'svinja', itd., prozivaju ga jer nema dovoljno obrazovanja - srednja škola - itd.) znači, ti su ljudi na sebe mržnju nekako navukli, svojim djelovanjem i izjavama, bez obzira jesu li inače ljudima i zemlji napravili što dobro ili nisu. oni su na neki način način i pobjednici, iako nisu u vrhu vlasti, i nitko im ne može reći "a što ti ovdje radiš". što rade? pale svjetlo tamo gdje bi netko više htio da bude mrak. je li više vrijedno to ili sto usranih koncerata nekog muzičara? (koji ne bi ni mogao imati koncert u takvom mraku ili bi ga imao pred nekim hitlerom, dok bi u pozadini šištale plinske komore)<br />
<br />
osim što činim nešto dobro ljudima, što i svi čine kako kaže mantis, imam i načelni stav prema tome što čini dobro društvu. i to je isto način da se čini dobro. zapravo, ni isusa ne bi dirali da je samo nekome vratio vid, on je smaknut kad je postao politički problem, kad je previše ljudi pošlo za njim i ugrozilo vlast. znači, ti možeš činiti dobro i neće ti se obiti o glavu dok ne ugroziš vlast. pomoći nekome tko se sukobio s bilo kakvom vlašću (npr. čak i s profesorom na fakultetu koji traži da studentice daju pičke za ispit) znači navući na sebe nekakvu mržnju, za ono dobro koje si učinio. da ne govorimo o nekim jačim vlastima od takve, ili administratora na ovom forumu. al' dobro, načelno, ja sam isto za to da se oprosti ili da se sa smećem nema posla, osim kad baš traže kavgu.

Kao da si ovisan o tuđim greškama i kao da veću potvrdu za svoju takozvanu dobrotu dobivaš od njih nego od samog sebe. Postoji li šansa da promatraš svoje ponašanje bez obzira na tuđe?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom