Pogledaj jedan post
Old 27.07.2012., 11:36   #17
Quote:
svrbljuga kaže: Pogledaj post
svi griješe, ali samo neki plaćaju za pogreške?
nije stvar moraliziranja, nego konkretne štete. kad je horvatinčić ubio one ljude gliserom, svi su se zgražali.
kad se studentica pokuša ubiti radi profesora koji je maltretira i ucjenjuje, a to znači da je ruši 20 puta bez veze, zadržava po 5-6 sati navečer u kabinetu i pere joj mozak sa svojim sranjima, proboni izvan fakulteta, to se zataška i nemoguće je dokazati jer je bilo "u četiri oka" i nitko se ne želi miješati.

može biti i drugih posljedica
- ako ne završiš faks radi kretena, radit ćeš teži i slabo plaćen posao
- uništeni živci, razne ovisnosti i drugi psihički problemi
- izgubljeno vrijeme i energija

za izgubljeni novac, karijeru, zdravlje ne treba ništa platiti? takvu osobu ne treba onemogciti "jer je bio u nekim svojim previranjima", itd. znači, takvo što ja ne radim, naprotiv, pomažem drugima da dobiju posao, ostvare karijeru, da budu zdraviji, raspoloženi, optimisti, sretni. znači da zlo i dobro su na neki način objektivne kategorije, bez ikakvog moraliziranja. uništiti nekog radi svojega kurca ili jer si poremećen je zlo. pomoći u takvoj situaciji je dobro. samo to. ja sam u to siguram sada, kao i prije 20 godina, a to znači da nisam baš nesiguran.


Odveć se postavljaš u ulogu žrtve umjesto da izvučeš ono pozitivno iz svega.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom