Pogledaj jedan post
Old 27.07.2012., 10:54   #19
Quote:
svrbljuga kaže: Pogledaj post
misliš da bi onda bilo dobro da o sebi mislim da sam pokvaren, a da i dalje ljudima kad god mogu dajem novac, posao, s njima pričam satima kada imaju problema, dajem besplatne savjete, trčim okolo po gradu ili naručujem izvana o svom trošku kad nekome nešto treba, itd.? ja se slažem s tobom, čovjek bi trebao o sebi misliti na temelju mišljenja drugih, a ne (samo) na temelju vlastitog o sebi. možda je to sve premalo i ljudi su nezadovoljni jer im treba puno više ili smatraju da zaslužuju puno više. mislio bih tako da nema i suprotnih primjera, znači onih koji su skromni i zahvalni. tako da zapravo jednim dijelom mislim o sebi da sam dobar jer su mi to rekli ti ljudi, a da sam pokvaren mislim jer su mi to rekli ovi drugi, no i jednima i drugima sam dao sve što sam mogao i najbolje znao, a opet ovih drugih ima više.
ovo nitko ne radi osim ako ne misli nekoga ne nekakav nacin potkupiti
razlika je izmedju biti dobar i davati, pomagati nekome jer mozes zelis i ne ocekujes nikakav povrat. I davati zato da te netko proglasi dobrim
I da misljenje o sebi bi trebalo biti konstantno, neovisno o tome da li te drugi proglase " dobrim" ili ne.
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom