Pogledaj jedan post
Old 11.02.2013., 02:29   #120
Quote:
Berkut kaže: Pogledaj post
Planiram staviti električno podno grijanje ispod laminata..( tj na njega planiram postaviti laminat..)..
Pa me sad zanima na što moram pripaziti kod odabira laminata za to.. i kakav je postupak kod postavljanja s obzirom da ispod laminata ide i ona spužva za izolaciju..??
Tnx nas odgovorima...
Bekrut, i ja namjeravam ugraditi el. podno grijanje ispod parketa pa sam proveo noći na netu, dodijavao ovlaštenim instalaterima s pitanjima, itd. da Ti odgovorim... Laminat je dosta zahvalniji od parketa u pogledu posljedica koje mogu nastati prilikom zagrijavanja takvog materijala. (Ja sam se ipak odlučio na 3-slojni hrastov parket). Pravilo je nekakvo da se grijači kabel/mreža ugrađuju u estrih. Jedan od glavnih razloga ovakvog postavljanja je ravnomjerna raspodjela temperature u gornjem sloju estriha (4,5 - 5 cm debljine) jer je drvo jako osjetljivo kako na nagle promjene temperature i vlažnosti tako i na nepravilnu raspodjelu temperature, kažu parketari. Najveća pozornost daje se samoj podlozi - estrihu, čija vlažnost ne smije prelaziti otprilike 1,5% u trenutku postavljanja. Postoje i faze sušenja estriha, prirodna i prinudna, čiji postupak možeš pronaći na netu. Kod parketa se možeš odlučiti na "plivajuće" postavljanje i postavljanje ljepljenjem. Ovo drugo malo bolje prenosi toplinu iz estriha u parket. Što se laminata tiče mislim da je priča slična kao i s 2-slojnim ili 3-slojnim parketom. Evo ti uostalom jedan od linkova koji će ti koristiti. http://www.parketi-hrast.com/podno-grijanje/
Rameau is offline  
Odgovori s citatom