Tema: Paulo Coelho
Pogledaj jedan post
Old 10.08.2003., 13:34   #13
Fino ste oprali Coelha, nema sta, skoro da nemam vise sta dodat.
Skoro.

Procito sam Alkemicara, jer neprijatelja treba poznavati da bi ga se moglo poraziti, ne , i to je to sta se njegovog opusa tice, vise ga ne mislim uzimati u ruke.


Mozda je njegova popularnost u tome sta covjek nudi gotove recepte za zivot, u stilu lagano provarljive mentalne hrane, zacinjene sa dozom misticnosti, pa to onda fino pase ljudima, jer im daje iluziju da duhovno rastu, nesvjesni da duhovni rast mora ici iz same osobe a ne nekim sufliranjem sa strane? Za one koji ne vole bas misliti, tu je pregrst pecenih zrnaca mudrosti koje se mogu u drustvu prosipati bez straha.

Eto kako razmisljam nakon citanja ravninih postova, imas ti ravana pravo kad kazes s kim si- takav si.

Ipak, moram ti prigovorit zbog "organski antipaticnih slovenaca".
Pa jel to deseti kat duhovne palace ili si samo usto na krivu nogu, Sai Babe ti?


Inace, procitao sam jedan intervju od Coelha, i nema sta, covjek je inteligentan i sposoban, sudeci po tome. Cinilo mi se kao da cijelo vrijeme porucuje da on eto pise jer ga veseli, a to sto ljudi to milijunski puse, hja, kaj on tu moze. Fair enough.

Da ne skrecem skroz sa teme : MLM je gola prevara, sta slijedi vec iz elementarne matematike. Naime, princip se zasniva na piramidalnoj shemi koja bi trebala, da bi funkcionirala, rasti eksponencijalno. Problem je samo u tome da s takvim rastom vec nakon nekoliko krugova jednostavno ponestane ljudi, ali to one u vrhu, koji skupljaju vrhnje, ne smeta. Na obodu kruga pak ljudi gube imovinu i upropastavaju se. Cudim se zasto ti AMWayevci i slicni vec nisu u zatvoru?
TzU is offline