Pogledaj jedan post
Old 26.09.2009., 08:10   #13
Quote:
Mali_Morgen kaže: Pogledaj post


Ja sam pretpostavio da ostane 2,000 a ne 3,000 i 40-tak kvadrata je JAKO LOSE za troclanu obitelj. Ako netko mora dici kredit koji ce mu potrositi do zadnje kune i onda zivjeti u 40 kvadrata...bolje je ici u podstanare i u veci stan. Pa 40 kvadrata nije ni dvosoban stan (ma koliko se developeri trudili to prikazati kako je)...svi troje spavati u dnevnoj sobi, i ne imati vise djece, stvarno, "rjesavanje" stambenog pitanja...radije bi zivio na klupi u parku...jeftinije i vise mjesta.
a gle ja sam svojim starcima zivjela u garosnijeri od 30kvadrata do svoje 11godine... pa kaj sad... kad su mogli su digli kredu zakopali se u govna da imaju dvoiposobni jer je brat dosao nakon preseljenja. i stisli smo se kak smo znali i umjeli u toj garsonijeri, a ja sam uvijek dovlacila coporluk prijatelja i moja mama je to tolerirala. ali gle kad nemas za bolje, a zelis svoj mir se stisnes i pregrizes. manji stan ces uvijek moc prodat ako situacija postane bolja pa se okrene neka dodatna lova.


konkretno danas sa suprugom pucam na maksimalno 100kvadrata kuce i preko tisucu kvadrata okucnice, ali mi necemo zivjet u zagrebu vec u okolnom mjestu povezanom zetom pa cemo tako putovat(ili auto-nebitno). dakle racunaj za dvoje, trenutnih ohoho zivina i brata koji se planira doseliti za par godina


i treca stvar,suprugov tata zadnjih osam godina putuje svakodnevno relacija karlovac-zagreb. zivi sa zenom u karlovcu(ona je tamo zaposlena), a kad se zatvorilo radno mjesto koje je radio u karlovcu imao je na izbor ili raditi u zagrebu ili dati otkaz. odlucio je raditi u zagrebu i ne preseliti se tu jer mu je karlovac puno manje stresan, a i imaju jednoiposoban stan u kojem zive odkad su ozenili- dakle sin je imao svoju sobu , a oni su spavali u dnevnom boravku(a tako je i dan danas jer sinova soba sluzi kao spremiste knjiga ). mislim da stan nema vise od 50kvadrata ,ako i toliko

i sto se tice tog putovanja, pogotovo ako je firma voljna placat, ljudi iz ovih okolnih mjesta imaju manje do posla nego neki ljudi koji i zive i rade u zagrebu. tako da u principu sve je to u necijoj glavi.

osobno kad gledam kako mi se mama zakopala u kredite i kako se rata samo dize i dize, i kolegica sa paso-kava vec muku muci jer im je i rata za auto i rata za stan otisla skupa preko 200kuna vise od onog kaj su placali do nedavno.


kako kupiti stan? dobiti na lutriji


Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
a još niste uračunali da i taj stan treba namjestiti s nečime,ili će spavati na podovima?
morgen pa što ti doma imaš da su ti toliki računi?

struja 150 kuna max
voda 70-100 kuna max
plin 100
smeće(i ostale komunalije zg holdinga ) 130 kn
telefon+internet 215 kuna (malo zovem s telefona,alternativni operater)
pričuva 140 kuna
mobitel im je dosta 50 kn mjesečno, tek da imaju ako njih neko zove 2x50=100

tako da je to cca 1000 kuna (i ja sam dodao )
nu i sad si post editirao pa si me sprcao da i ja editiram svoj dvaput

a gle sto se tice namjestanja, u klinac i to se da stedljivo namjestit. ima uvijek kuhinja na akciji. nece biti savrseno al ce imat ono sto zele svoj mir. pa kad banka malo otkine od vrata lako ce kupovat malo po malo, nije da moraju odjednom sve opremiti. ormar dva, krevet stol stolice kutna kuhinja. za dijete valjda imaju jer su sigurno morali kupovati za dijete i kod punice.

ili kao sto je netko reko lizati punici guzicu i pregristi govno


fala bogu kaj imamo lovu za strane za kucu(ostaje nam kreda za namjestanje i evenutalno neki novi autic))
ne bi nikad si sa svojim vise zivjela,a bogme ni sa njegovima. i tako se medusobno svi najbolje slazemo
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku

Zadnje uređivanje sowuljaga : 26.09.2009. at 08:19.
sowuljaga is offline  
Odgovori s citatom