Pogledaj jedan post
Old 29.09.2009., 22:30   #233
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Čak bih se i našla ovdje da mi nisu 10./12 povezane kroz 180, uz prejakog Ovna-usijana glava....
Inače ovo je odlična tema i ima nešto što sam razmišljala. Fish, pisala si o profesiji vojnika, i spomenula negdje sličnu simboliku za policajca. I tu bi se u potpunosti složila. Međutim, koja je temeljna razlika? Zacijelo postoji nešto što će vojnika predodrediti da bude baš vojnik, a ne policajac i obratno....
Razumijem posve što te zaintrigiralo, no da bi se uopće približili odgovoru moramo mnoge stvari jasno definirati. A tu imamo preko nekoliko problema. Poanta je u tome da svaki posao, svaka profesija ne sadržava u sebi samo jednu karakteristiku – različitu motivaciju različiti ljudi vide u istoj profesiji. Druga stvar je to što unutar same profesije postoje brojne podvrste što onda ljude opet podijeli unutar profesije. Tj. nije ista stvar biti npr. krimi policajac koji istražuje kriminalistička nedjela, droge i sl. ili recimo prometni policajac ili pak onaj koji samo stražari negdje bogu iza nogu ili pak vozi po kvartu i pazi na red u lokalnim kafićima. Isto je i unutar vojske.


Tj. i karakteristike jedne profesije i podvrste unutar nje su mnogostrane. Zato bi mogli reći što razlikuje policajca i vojnika kada bi mogli točno definirati policajca i vojnika. Mi astrolozi kada promatramo neku profesiju trebamo ustvari u natalnoj karti vidjeti i dobiti što jasniju i precizniju sliku o mnogostranim karakteristikama koje individua ima i koliko se one u astrološkom smislu preklapaju s određenom profesijom (koliko su snažno te karakteristike fokusirane baš kroz profesiju).

Evo pogledaj npr. što kaže na ovoj stranici jedan striček o profesiji vojnika. On je tu naveo različite motive ulaska u profesiju vojnika. Istu stvar mogli bi sigurno negdje naći i za profesiju policajca.

Zato mi ovdje ustvari imamo "dvije Marsovske profesije" i potrebno je s što više preciznosti definirati onu tanku liniju koja ih dijeli i one temeljne razlike između njih. Dakle, nije nikakav problem staviti ono što želimo u astrološku simboliku već definirati stvari - što to točno razlikuje policajca i vojnika?



Mislim da je kod vojnika izraženo ono što je striček na sajtu gore istaknuo - osjećaj dužnosti i želja služenja svojoj državi i narodu (veza Mars-Mjesec-Saturn-6. polje), što pretpostavljam da je kod policajca u manjoj mjeri izraženo. Ono...on se baš obučava da se "bori" za svoju državu, dok se policajac obučava da provodi zakon i red (Mars-Saturn-6. polje). Profesija policajca u osnovi uvijek više naginje ajmo to tako metaforički nazvati - administratorskom dijelu, a vojnička onom borbenooperativnom. Policajac negdje u fokusu uvijek ima zaduženost za održavanje reda, dok vojnik borbu.

Mislim da tu leži temeljna razlika, no nije naravno jedina....probaj me nadopuniti (mogu naravno i drugi koji žele ) da bi šire obuhvatili i stavili jasniju sliku. Poslije to možemo izraziti astrosimbolički (možda i kroz dvije natalne karte - policajca i vojnika).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom