Pogledaj jedan post
Old 02.10.2008., 12:50   #8
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ja sam Slavonka, ali meni (a i većini mojih poznanica) su bušili uši negdje sredinom osnovne škole. Kasnije, kad sam već bila punoljetna, sam nadodala još nekoliko rupica u jednom uhu...

Ja ne bih dala. Mogućnost infekcije je velika, ja sam sa zadnje dvije rupice dobila takvu infekciju da sam skoro završila na hitnoj. A bila sam preko 20 god. Pomisli kako bi bilo malom bebaču sa tako strašnim bolovima (a jesu bili stvarno nepodnošljivi, svaki pokret glavom je bio agonija).

Uostalom, koliko znam situaciju (bar je tako bilo prije 7-8 god.), bolji zlatari nisu ni htjeli bušiti uši djeci, tek možda negdje od 16-17 god., a i to uz odobrenje roditelja. Stvarno ne znam gdje i kako sad to rade bebama. Nadam se ne kao u moje vrijeme, debelom spaljenom iglom umočenom u svinjsku mast...

Offt. mojoj maloj je sveki za 3. rođendan kupila zlatnu ogrlicu ("to ti je bijelo zlato, znaš?"). Skoro me puko fras! Nema teorije ni u ružnom snu da maloj natuturim taj kič oko vrata... Zlatnina za malo djete
Nemam ništa strašno protiv zlatnine..bude kasnije kao uspomena...jedino što bih na dijete stavila je eventualno narukvica....sve drugo je opasno.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom