Tema: Berlin
Pogledaj jedan post
Old 16.05.2008., 23:10   #13
Quote:
biljcica kaže: Pogledaj post
hey Mr. Buntspecht... citaj malo pazljivije postove i ne kompliciraj toliko stvar. kao da je Njemacka bogom dana i nedostizan, birokracijskom masinerijom zasticeni san snova.

sto se njenog decka tice... ona sama je napisala da je on samostalan djelatnik.. dakle, samo ako je budala, bio bi osiguran u sve trulijem drzavnom zdravstvenom sistemu.. i kao sto ja napisah, VJEROVATNO je osiguran u privatnom.
a da ona mora imati stalni boravak u Njemackoj da bi bila u zdravstvenoosigurana, nije bas istina. spomenuh iskustvo svoje frendice, koju je muz, tadasnji decko, osigurao kod DEVK, bez da je imala V od vize u svojoj hrvatskoj putovnici. problem je jedino hoce li automaticarku bilo koje osiguranje uzet, jer je prilicno... trudna.
Ajme al ga ti drobis pa drobis.a nemas blage veze
osigurat se ovdje mozes ,kod bilo koga za vrijeme turistickog posjeta,ali to osiguranje pokriva samo NAJOSNOVNIJE!!! porodjaj definitivno NE!!

al nema veze moze probat,ak bude morala platit,ima da je infarkt strefi

i da ocito je njemacka bogom dana inace nebi svi ovamo letjeli

Quote:
biljcica kaže: Pogledaj post
sto se turistickog boravka tice.. takodjer napisah.. pretpostavljam da se moze duze od 3 mjeseca. no nije to sad bitno, bio je samo prijedlog, dok se ne sredi papirologija.. i daj molim te, kao da ce je netko kontrolirati jel 3 mjeseca tu ili 5 mjeseci..
sreco moja,u putovnici ti je uvijek ulazni stambilj!!!dakle nemoj djevojku navodit da krsi zakon!!!
duze od 3 mjeseca je ILEGALNO--AUSWEISUNGSGRUND!!!!!

a djetesce ako se rodi u Berlinu, dobit ce njemacko drzavljanstvo po ocu koji je tu rodjen, odrastao i integriran. zar to ima ikakve veze sa boravisnom vizom majke, ako ga otac priznaje?! i oni ionako imaju namjeru vjencat se prije rodjenja djeteta, ukoliko nisam krivo shvatila.

itekako ima!!!ocito nemas pojma kolko dugo traje proces priznavanja djeteta ako nisu u braku


Quote:
biljcica kaže: Pogledaj post
i na kraju krajeva... napisala sam joj i sama, najbolje im se sto prije vjencat, bilo gdje..

i ne pravi ti nemogucu misiju oko jednog obicnog birokracijskog procesa. previse pametujes.
inace moram se ispravit,moja greska!!! vjencat se moze i u njemackoj,samo sto papiri moraju biti sa apostilama,moraju biti ovjereni i prevedeni od ovlastenog prevodioca OVDJE u njemackoj!! jako bitno!barem ovdje u Ba-Wü

ali,Visum zur Familienzusamenführung mora biti na ambasadi u Zagrebu zatrazena

to ti je isto ko kad neko iz hrvatske zeli u njemackoj studirat,iako ima Zusage od unija,nemre samo doc ovdje na Ausländerbehörde i rec,hej ja ocu aufenthalt,
moras sve preko botschafta gdje dobis visu zwecks recimo Studium

u ovom slucaju ona ce dobit za Familienzusammenführung

al ko zna Berlin nije Baden-Württemberg,zakoni se malko razlikuju od drzave do drzave

a ti biljcice procitaj si malo Aufenthaltsgesetz-Ehegattennachzug zu einem Ausländer

da je sve to tako jednostavno ko sto ti kazes,
buntspecht is offline