Pogledaj jedan post
Old 30.01.2005., 00:17   #4
NAJČEŠĆA PITANJA, TVRDNJE I KONTRA ARGUMENTI


Za svako pitanje morate dati ispravnu informaciju, ne smije vam nikad cilj biti da pod svaku cijenu pridobijete suradnika. Evo nekih najčešćih pitanja i odgovora.

'Koja je cijena učlanjenja u firmu?'
-Tu postoje velike razlike od firme do firme. Najčešće stoje od 10-100$ ovisno od toga čime vas firma obvezuje prilkom učlanjenja. U našem slučaju dobijete tri kataloga. Činjenica je da početak bilo kojeg poduzetništva i pokretanja vlastite firme stoji daleko više, jer je potrebno ulagati u radne prostore, skladišta, odgovarajuću opremu, djelatnike itd. a potrebno je i stručno znanje. Pored toga uvijek postoji rizik ili mogućnost da vam posao krene loše. U MLM-u nema takvog rizika-u najgorem slučaju možete samo zaraditi.

'Kakve su moje obaveze prema sponzoru i prema firmi ako se učlanim?'
-Apsolutno nikakve. Vi postajete registrirani potrošač-distributer, time dobivate mogućnost kupovati, ako želite i kad želite, po suradničkim cijenama. Ovavezu imate jedino prema osobama koje Vi učlanite-Vašim suradnicima. NAPOMENA: (POSTOJE FIREM ČIJI DISTRIBUTERI IMAJU OBAVEZU REDOVITO RADITI ODREĐENI PROMET).

'Od kuda MLM-firme izdvajaju novac kojim plaćaju trud suradnika?'
-Iz ušteđenog dijela novca koji bi se potrošio pri klasičnom načinu prodaje. Indirektna zarada se isplaćuje na kraju svakog obračunskog razdoblja i dio su realnog novca koji su potrošili distributeri-suradnici za kupovinu robe. Od ukupnog priliva novca firma zadržava svoj dio po osnovu vrijednosti robe, a ostali dio novca se vraća suradnicima prema ostvarenom prometu.

'Kakva je kvaliteta proizvoda kojeg se plasira na ovaj način?'
-Na proizvodima visoke kvalitete temelji se cijeli MLM.Kako ćete preporučiti vašem prijatelju da proizvodom Vaše firme zamijeni onaj koji je ranije koristio, a da pri tome ne pocrvenite, ako taj proizvod nije u stanju svojom kvalitetom 'sam sebe reklamirati' i ako Vi sami niste zadovoljni njime? MLM se zasniva na činjenici da je najbolja reklama ona koja dođe u neposrednim kontaktima s ljudima koji su zadovoljni određenom robom ili uslugama. Iz tog razloga, proizvode loše kvalitete teško možete plasirati ovim sistemom prodaje. Firme koje to pokušavaju najčešće odustanu ili propadnu. Proizvodi loše kvalitete najčešće se prodaju klasičnom trgovinom, uz dobru reklamu i bez mogućnosti vraćanja.

'Treba dati novac za učlanjenje, to je bačen novac?'
-U većini firmi tim novcem nešto plaćate: kataloge, cjenike, pakete proizvoda itd. Ne možete očekivati da sve dobijete besplatno, a da pri tom nemate nikakvih obaveza prema firmi. Ludi često potroše puno više na nebitne stvari.Ako učlanjenje iskoristite na pravi način, ono vam može biti ULAZNICA U SVIJET BOGATIH. To onda nije skupo i vrijedi pokušati.

'To svi rade-teško je naći suradnika.'
-Ako stvarno svi rade, onda je vrijedno pažnje. Svakako počnite što prije inače ne bi svi radili. Točno je, možda je dosta ljudi ponešto čulo o sistemu ili proizvodima, često pogrešno (kako se trebaju rastrčati i prodati što više i slično), ali to ne znači da to svi rade.

'Mislim da se nitko neće učlaniti i to raditi.'
-Praksa kaže drugačije, jer bi firma morala staviti lokot na vrata. Zašto mislite da se nitko neće učlaniti ako su proizvodi kvalitetni, vrijedni svoje cijene i potrebni svakoj obitelji, a za mali iznos članarine mogu se kupovati cijeli život po suradničkim cijenama, pa još uz mogućnost dodatne zarade? Firme koje nude kvalitetu i povoljnu cijenu sigurno će proširiti svoj posao, s vama ili bez Vas. Vaša je odluka da li ćete biti dio tog pothvata ili ne.

'Prijatelj me učlanio, znači li to da mi je on šef?'
-U MLM-u nema podređenih i nadređenih-šef ne postoji, nema hijerarhije.Radite koliko možete, kad možete, onako kako smatrate da je najbolje. Zajednički interes je ono što spaja Vas i Vašeg sponzora. On je tu da vam pomogne u svakom trenutku, zajedno sa svojim sponzorima, ako pomoć tražite kod sponzoriranja. On će Vas naučiti pravilno raditi kako bi Vam taj rad donio neke rezultate.

'Znači, sponzor me vrbuje kako bih kao suradnik radio za njega?'
-Ne, MLM je takav sistem gdje svatko radi za sebe.Sponzor Vam pomaže i ulaže svoje vrijeme, energiju i znanje kako biste Vi postali uspješni. Tako gledano može se reći da on radi za vas.No, ako Vam sponzor ne pomaže, onda su vam šanse za uspjehom puno manje.Zato je važno da radite zajedno, kao tim, jer su Vam interesi zajednički.

'Ako učlanim prijatelja, onda ću imati konkurenciju kod naših zajedničkih prijatelja.'
-Suradnici nikako ne mogu biti konkurencija sponzoru, jer je njegov osnovni cilj razvoj mreže. Najveći uspjeh imat ćete upravo ako suradniku pomognete učlaniti Vaše zajedničke prijatelje. Kome to nije jasno onda nije shvatio MLM.

'Da li sponzor zarađuje na prometu svojih suradnika?'
-Sponzor je firmi napravio veliki posao.Jednostavno rečeno, otvorio je nove 'trgovine'. Upoznao je druge s kvalitetom proizvoda i ponudio firmi te ih uputio na nju. Napravio je besplatnu reklamu.Bez ikakvog ulaganja, proširio joj je potrošačko-distributersku mrežu, a time i promet. To je za firmu najvažnije. Firma to cijeni i nagrađuje njega osobno. Da li je to pravilno? Sponzor je uložio svoje vrijeme, energiju i znanje da animira suradnike i nauči ih svemu onome što zna o ovom poslu i pravilnom načinu rada u sistemu. Pružio im je svoje sponzorske usluge i pomogao u sponzoriranju, pa je priridno da očekuje neku zaradu za taj trud. Uz to, svaki od njegovih suradnika ima mogućnost učiniti i sam zasluženu takvu ili veću zaradu od njega.

'Što se dešava kada moj sponzor odustane od posla ili bude spriječen da mi pomogne?'
-Kada odustane od posla vi automatski postajete direktni suradnik višeg sponzora. U drugom slučaju obratite se njegovom direktnom sponzoru.

'Mogu li mijenjati sponzora ako njime nisam zadovoljan?'
-Ne, nastala bi velika zbrka. U tom slučaju bi izgubili mrežu koju ste do tada imali i morate startati iz početka.

'Mogu li učlaniti suradnike drugih distributera?'
-Ako je u pitanju ista firma onda se ne može. U tom slučaju vam firma može ukinuti članstvo.
J-C is offline  
Odgovori s citatom