Tema: Jagode
Pogledaj jedan post
Old 02.03.2012., 19:04   #287
Sto se tice analize zemljista to nisam radio jedino sto mogu reci da je to izrazito plodno tlo a i pred kultura je bila trava.
Analizu nisam radio jer nalazim se u BiH koja je vise Africka zemlja pa neznam ni gdje bi to uradio.,nalazim se na podrucju Tuzla kantona pa ako neko ima iz te regije da me moze uputiti bio bih zahvalan.

Jagoda je osisana , stari list je unisten a sutra planiram prskati nekim bakrenim peparatom koji se zove Cuprablau-Z inace danas sam ga kupio kosta 8Eura 1 Kg.
A tunele sam postavio 26 Februara...

Sto se tice sadnje radio sam po propisima nekom zeljeznom motkicom koja se racva pri vrhu i sijece visak korijena tako da korijen neostane savijen,sto se tice vrata korijena pazio sam da nebude ni previse vani ,ni previse zatrpan, odnosno zatrpano tamam da se nevidi korijen (postavio bih slike ali nemam pojima kako se slike postavljaju pa mi oprostite za to)
koliko je jagoda dobila folijarno kristalona a koliko preko sustava za navodnjavanje?
Nista ,uopste neznam sta je to... pomagajte.

Navodnjavanje sam uradio tako da u svakoj gredici imaju po 2 trake za navodnjavanje koji su prikopcani na 2 bureta od po 500L.
.
Maxpane is offline  
Odgovori s citatom