Pogledaj jedan post
Old 03.06.2003., 14:23   #6
Znam da vas u zadnje vrijeme jako mucim s tim aspartamom, ali mislim da ga vrijedi uzeti u obzir - postoje mnoga pisana svjedocenja ljudi do kojih mozete doci preko linkova na temi Orbit Drops/Coca Cola Lite.... - izmedju ostalih simptoma, zbog trovanja aspartamom zna doci do opadanja kose (a da ne spominjem stres). Treba napomenuti i to da su osobe ljepseg spola podloznije trovanju aspartamom. Na proizvodima s aspartamom obicno pise i da nije za fenilketonuricare jer sadrzava fenilalanin (ali to nije jedina opasnost - to je tek 50% opasnosti), ali je opasan za sve, a ne samo za njih.

Dakle, ako ne mozes pronaci uzrok opadanja kose, a koristis proizvode s aspartamom, probaj izbaciti sav aspartam iz prehrane (uglavnom sve zvakace i bomboni bez secera - Orbit ovo ili ono, dijetna pica poput Deita, Pepsi Max ili Coca Cole Light, ima ga u nekim Natreenovim proizvodima) na barem 30 dana - potpuna detoksifikacija traje barem 60 dana, a neki simptomi trovanja mogu trajati jos i dulje. Napomena: kod osjetljivih ljudi, dovoljna je i vrlo mala kolicina aspartama da izazove reakciju: recimo, jedna limenka Coca Cole Light.

Mozda ne zelis ili ne mozes odustati od aspartama? Aspartam izaziva ovisnost... Ne vjerujes? Onda neces imati problema s apstiniranjem barem 30 od aspartama... Efekti se mogu vidjeti vec nakon tjedan-dva. Jedno upozorenje: meni je aspartamska apstinencija nekoliko prvih dana uzrokovala probleme s glavoboljama, niski secerom u krvi iako nisam dijabeticar niti sam ikad imao nekih problema s tim - 5. ili 6. dana sam se skoro srusio od slabosti koja je dosla iznenada (i to nekoliko puta u jednom danu). Prvih par dana bio sam strasno zedan - sad je popustilo. Takodjer, budim se kroz noc nekoliko puta. Ali ne dam se. Rekao sam dosta. Moj frend koji je nakon mojih antiaspartantskih izjava odlucio tek tako, bez osobitog razloga, odustati od svojih Orbit zvakaca i Deita, nakon 3-4 dana apstinencije osjetio da nije bas mogao bistro razmisljati... Popustio je...

Osim toga, izbaci vegetu i sva ostala sranja s MSG-om (E621 - mono-sodium glutamat - pojacivac okusa) - uzrokuje vrlo slicne posljedice kao i aspartska kiselina koje ima 40% u aspartamu.

Mozda to nema nikakve veze s tobom... A mozda ima sve... Nemojte me previse napadati zbog izrecenih tvrdnji... Ako nista drugo ne pomaze, onda uzmi u obzir i moj post... Ujedno ces potrosit manje love na opasne kemikalije (unatoc tome sto na Orbit Dropsima pise da su biljni bomboni, u skoro da i nema bilja - pogledaj sastav - sve su to sadrzaji iz epruvete) - bolje da kupis voce ili nesto drugo (obicnu Coca Colu ili Pepsi - mada, kofein moze biti uzrok stresa, ako ga ne podnosis dobro - ja sam izbacio i sav kofein iz prehrane koji sam mogao - onaj iz antialgergijskih tableta, naravno, nisam mogao).
MaxB is offline  
Odgovori s citatom