Pogledaj jedan post
Old 26.10.2006., 20:52   #4
Evo da ti ja velim iz prve ruke (ja sam predstavnik suvlasnika, upravitelj je isto GSKG).
Prvo, za sve uplate koje ne idu preko računa iz pričuve, možeš im stavit soli na rep (slučaj kad se čišćenje, zajednička struja ili blagajnik plaćaju gotovinom). Zato ja pokušavam sve takve troškove prebaciti na pričuvu, pa se automatski naplaćuje i onda vrijedi drugi slučaj. Prebacivanje nije komplicirano, ali se, normalno, diže pričuva (i onda se bune vlasnici većih stanova jer oni u tom slučaju plaćaju više). I mislim da ti GSKG pokuša povećati naplatu svoje usluge, na čemu treba inzistirati da se to ne desi. Obično ljudi vele da čistačicu ne mogu plaćati preko računa, ali nije istina. Ima dosta poduzeća i obrtnika koji se bave čišćenjem, dobri su i nisu (pre)skupi. Razlika je, naravno, u porezu ali je čista situacija.
Druga je situacija kad stanari ne plaćaju pričuvu, to se rješava automatski tužbom, jednom godišnje i tužbu diže GSKG. Obično se ovrhom riješi dug, ali traje više od godinu dana. I ne treba nikakvo posebno odobrenje. Čudi me da GSKG već nije podigao tužbu, ali vjerojatno i je pa ne znate.
I još nešto, vjerojatno imate problem s naplatom vode (spominješ da se krivo prijavljuje broj članova). Broj članova u svakom kućanstvu za obračun vode (Vodovod i odvodnja) može promijeniti jedino predstavnik suvlasnika. Ja to rješavam tako da im pošaljem faks i oni mijenjaju. Pravilo (naše zgrade) je da nema promjena zbog privremenog odsustva (npr godišnji odmor i slično). Ukoliko ustanovite da ima više članova, jednostavno predstavnik prijavi pravi broj i to je to :-) Ja sam to više puta dosad napravio i nitko se nije bunio (barem ne uspješno).
Nemam dovoljno podataka, ali sve mi se čini da nema baš dobre komunikacije između predstavnika i vlasnika stanova, a i prema referentima u GSKG-u. Ako imate problema s referentima, javite se u centralu u Savsku i žalite se. Sve ove informacije je trebao predstavnik nabaviti od GSKG-a i podijeliti sa suvlasnicima zgrade (vlasnici stanova). Ako niste zadovoljni predstavnikom, mijenjajte ga (trebate potpis 51% suvlasnika u omjerima površina).
Evo, nadam se da sam pomogao :-)
__________________
Camping for Dummies
strma is offline  
Odgovori s citatom