Pogledaj jedan post
Old 26.10.2006., 22:30   #6
Quote:
g.syl kaže:
U slučaju da se plaćanje čistačice, blagajnika (koji tada, brijem, nije niti potreban), predstavnika suvlasnika, zajedničke struje i vode i sl. prebacuje na GSKG i plaćanje pričuve, plaćaju li se onda bilo kakvi troškovi u gotovini? Kako ste vi to sredili?

Kako obavljate plaćanje predstavnika suvlasnika? Preko ugovora o djelu? Autorskog honorara? Ili volontiras?

Što se broja stanara tiče, nama je problem što neka plaćanja stanari rade u gotovini pa evidencija koju ima blagajnik nije ista kao i evidencija koju ima npr. Vodoopskrba i odvodnja kada šalje one plave uplatnice. Ako bi se napravilo prebacivanje svih tih plaćanja preko pričuve, onda tu ne bi bilo problema. Pametna ideja

Kada sve ovo kažem ovom našem predstavniku, ima da me oslobodi čišćenja snijega pred zgradom do idućeg proljeća!
Nema na čemu, rado pomognem.

Moja ideja je da se niš ne plaća gotovinom jer to komplicira stvar i blagajnik je potpuno nepotreban (mi smo mala zgrada od 13 stanova i 2 lokala). Reci mu samo da sve režije prebaci na trajni nalog preko računa pričuve zgrade. Mi još samo plaćamo zajedničku stubišnu struju (rasvjeta) ali to ću uskoro sredit. I čistimo sami, dok ne nađem firmu koja će čistit. Imamo loša iskustva s čistačicama jer neki nisu htjeli plaćat (i nemreš im niš) pa sistem pada u vodu.

Ja volontiram, a inače predstavnika plaća GSKG iz pričuve, na njegov račun (to je klasika). Volontiram dobrovoljno jer se niko, naravno, ne će prihvatit tog vrućeg krumpira, a meni je u interesu da se (skoro nova) zgrada ne zruši radi neodržavanja. Naravno da su furt najglasniji oni koji se skrivaju kad treba izabrat predstavnika Nemam vremena jer radim ko stoka cele dane, al j.. ga. Evo ti prilike da se pobrineš za zgradu

E, da, čudno mi je da predstavnika plaćate u kešu, to još nisam čul. GSKG ionak traži da se predstavnik plaća iz pričuve (meni su se čudili ko pura dreku kad sam rekel da ne ću "plaću").

Svakako izjednačite evidenciju za VIO (vodovod, plave uplatnice) i za keš (rekao sam ti kako). Tu mogu još dodati da sam pismeno obavijestio sve suvlasnike da su mi dužni prijaviti koliko osoba živi u stanu, a za one koji imaju podstanare, moraju mi ostavit podatke tko su podstanari (of kors, i koliko ih ima). Ako se ne oglase, ja procijenim (tu mi pomognu penzići koji su ko skeneri i točno znaju stanje ) i prijavim koliko mislim da ih ima.

Za odmetanje snega, s obzirom da sam te oslobodil obaveze, platiš mi kuhano vino da se ne zmrznem kad bum ga ja čistil, jer sam sebe nemrem oslobodit

Ak ti još kaj treba, sam javi a možda i drugima tu pomognemo
__________________
Camping for Dummies
strma is offline  
Odgovori s citatom