Tema: Rak pluća
Pogledaj jedan post
Old 26.02.2007., 15:15   #238
Cresco,
ako sam dobro shvatila, imaš volju i želju pomoći. Kod nas je situacija slijedeća:

Moj tata ima dijagnozu - adenokarcinom pluća. Operiran 29.01. ove godine na Jordanovcu. Odstranjena su mu dva gornja režnja desnog plućnog krila. Postoperativni dio uredan. Nema naznaka daljnjih procesa unutar torza.

Međutim,ne prestaju jake glavobolje u potiljku, koje se reflektiraju u čelo, a prvi put su se počele javljati nekoliko dana prije operacije - tumačili smo ih najprije nervozom i stresom (nikad nije bio bolestan), kasnije posljedicom narkoze.
ALI: CT mozga pokazao je tri "nečega". Prema mišljenju neurologa radi se o metastazama, međutim koliko se ja razumijem u njihove papire, za dvije od tri nije isključeno da se radi o cistama ili nekoj vrsti "ožiljka" iz prošlosti. Jedna od te tri se nalazi u malom mozgu, i duga je 4cm.
Neurolog je preporučio punkciju te u malom mozgu, što su liječnici na Jordanovcu isključili kao "nepotrebno mučenje".
U međuvremenu su glavobolje prestale jednako naglo kao što su se pojavile, ali počeo je gubiti ravnotežu, i kad gleda na oba oka "dupla" mu se slika.

Trenutno se (još uvijek) nalazi na Jordanovcu, i krenuo je na zračenje glave. Najprije nam je rečeno da će se raditi 2-3 zračenja, nakon toga su rekli 10. Međutim, onda se pojavio treći liječnik koji je rekao da se radi o 25 zračenja
Dva puta dnevno dobija 2amp. dexamethazona (ili kako se već piše), dnevno infuzijom bocu nekog diuretika, i glukozu.
Pio je noni do jučer, kad mu je digao želudac toliko da je rekao da ga više ne želi ni pomirisati.
Od ostaloga, kupili smo mu kapsule Beta 1,3D glucan od 500mg. Od kada ih pije ima poprilično dobar apetit, a jesu li glavobolje prestale zbog toga, ne znam.
Bez obzira na sve, liječnici i dalje tvrde da će živjeti 2 mjeseca.
Imaš prijedlog, sugestiju, savjet... što činiti?
Pokušavam ne vjerovati prognozama...
nema predaje is offline  
Odgovori s citatom