Pogledaj jedan post
Old 05.07.2004., 20:23   #5
darincice, sreco, ti znas da ja sa margina samo promatram i cekam da iskalim svoju zlobu nad nevinima

ali ok... valjda se ocekuje da ja izaberem, a vi samo recite dali imam dobre zakljucke...

kof! kof!

Popović...hm, da... zasto bi izabrao njega?...
covjek je vratio lijepotu klasicnog crteza i ucinio ga modernim, svojom fimo crtackom cipkom gradi formu u prostoru tj. njega ne ogranicava samo format, vec taj nosioc (papir, platno itd.) postaje sastavni dio koji obuzima i prostor oko sebe te finocom kao da ispunjava i i sublimira sve oko sebe
isto tako i bojom kroz crtez gradi sliku, gdje u potpunosti iskoristava svoje veliku crtacku virtuoznost, ali i svojim, tek primjetnim i, usudio bih se reci, delikatnim intervencijama puca na nasu posvijest, jer ako se upustimo u djelo mozemo to otkriti iako ne razumijemo u cemu je stvar... (nesto kao kad greda ima mali otklon od 90 stup., ali se cini okomitom...znamo da nesto ima pomak ali nam je nedokuciv razlog - ovo je naravno apsolutno banalan primjer neusporediv sa finocom kojom barata Popović, ali njegov filing kojim to radi ttj. kojim nas pomalo i provocira nije moguce slikovito opisati...to se moze samo slikom)

Berber...gdje li samo poceti?
da li poceti od sanjivosti koju gradi iz mraka, svojom lepezom bogatih i uravnoteženih poteza kada izvlaci svijetlo i daje mu potpuno novu matrijalnost, tj dematrijalizira a izgradije ili to kako svojim izborom motiva kojim spaja na prvi pogled banalne stvari, ali dubljim pogledom otkivamo logicno u nelogicnom... ovo mozda zvuci glupo ali kako drugacije reci cijeli splet koji obicne stvari dize u nebeske...to naravno se veze s onim prvo receno

i Popovic i Berber svoju umjetnost temelje na klasici ali dok jedan "gradi" drugi "rusi" tj. Popovic paucinom stvara objekte koji posezu u prostor dok Berber od objekata stvara paucinu i koja pocinje egzistirati u svom paralelnom, nama tek na trenutke dohvatljivom svijetu

...biram
__________________
isn't that gun a little big for a girl?! c'mon use my .45
LoveJoy is offline  
Odgovori s citatom