Tema: Sponzoruša?
Pogledaj jedan post
Old 30.01.2017., 20:07   #3
Quote:
enonenam kaže: Pogledaj post
Dakle ljudi trebam savjet, vase vidjenje sitauacije. Sitaucija ja ozbiljna, dosli smo u situaciju da vise ne vjerujem ni u sta, I cini mi se da me neko jebe u zdrav mozak. Mozda je vrijeme za razvod.

Dakle da podjemo redom u kratkim crtama. Sretnemo se slucajno, u tudjini, ja se razveo, ona u braku jos. Razvede se, ja nisam razlog razvoda. Ja joj pomognem oko toga, jer nije imala nikakav status ovdje gdje smo.

Dobije par desetina tisuca eurica. Hodamo jedno vrijeme, I dok jos hodamo razgovaramo kako oboje imamo djecu, zivote iza sebe I kako bi u slucaju da se odlucimo na vjencanje, predbracni ugovor bio nesto na sto bih ja htio, na sta ona isto kaze da je to sasvim normalno, jer razumije da imamo zivote prije ovoga I da imamo djecu itd. Uz to ja imam ajme prihode koji su I za ovdje ogromni, znaci u top 3%, a ona nije imala ni definiran status.

I tako prodje vrijeme, super se slazemo, jako mi se svidjaju njena razmisljanja. Ono bas si pasemo. I odlucimo da se uzmemo. Potpisemo predbracni. Jedno vrijeme, mozda prvih 6 mjeseci, imamo zajednicki racun, dodamo ono po 1K eura mjesecno oboje (na njeno insistiranje) I od toga placamo sve tekuce troskove.
Kad idemo van, ja platim, ona nekad, al nije problem, ponudi se I ne osjecam da je sponzorusa.

Nakon odredjenog vremena, mozda oko 9 mjeseci nakon braka pocinje prebacivanje da sam se ja eto zastito kao licki medvjed, da ne zivimo kao normalni bracni par, da njoj godine idu etc..., da je ona zapala u dugove koje ne moze otplatit.

Ja kazem ok ja cu placati sve tekuce troskove, znaci sve hranu, rezije,
osiguranje za auto, tel, al bas sve. Ona placa samo ratu za svoj auto, I troskove ako ima kakve za svoje dijete. Uz put ja prihvacam njeno dijete kao svoje, I kako svojima, tako I njenoj dajem 100 eurica dzeparca.
Pitam koliki je dug I ona kaze oko 3,000. Ovaj dug je ajmo reci mogu shvatiti kako se napravio, nije radila iz objektivnih razloga, plus koje kakvi troskovi. Napisem joj cek I kazem evo otplati dugove da se ne brines. Uz put evo ti i za pola skole koju je upisala tako da bi mogla poceti posao. I zavrsi ona to sve super, nadje posao. Ja joj jos sredim neki prostor da moze I kod kuce sta zaraditi.

Super je ono prema djeci, prema meni, kupuje poklone I mojoj djeci I meni, I bogami nije da spara. Znaci ono zivimo jedno vrijeme ok.

E sad opet pocinje, mi nemamo nista zajednicko, djecu necemo imati, vrijeme ide, blab la bla. Vec tad mi pocinje to malo smrduckati, al dobro, razumijem situaciju, sve kroz sta je prosla, a I da se ne osjeca sigurno, jer nas nista ne veze, ja bih mogao samo reci bok, I to bi bilo to. Zelim da se osjeca sigurno jer ju volim.

Kupim nam stan, kesom, u vecem gradu u HR. Kazem joj, eto to je pola na tebe pola na mene, ne moras vise da brines, gdje ces I kako ces. Ovo je sve u manje od 3 godine. Znaci nakon oko 3 godine braka sa mnom dobija pola stana na njeno ime.

Ja placam znaci sve, dam joj karticu. Sto god treba za kucu, hranu, rezije, sve troskove, placam I osiguranje za njen auto, telefon za sve u kuci. Znaci SVE tekuce troskove JA placam. Putovanja, godisnje itd. Jos joj usput tu I tamo kupim tako nekih stvarcica kad idemo u kupovinu zajedno, ono jaknica, cizmice, naocale itd., mislim ono sasvim normalno. Za godisnjicu joj kupim zlato, ono narukvica, prsten, ogrlica itd.

I sad 6 mjeseci nakon sto sam kupio stan, dodjemo u neku svadju, ono bez veze, kako se ono kaze ni luk jeo I luk mirisao, a bio optuzen da smrdim.

I tu ona meni provuce da ja nisam pazljiv prema njoj. Ja ju pitam ajde mi definiraj sta to znaci nisam pazljiv. Uglavnom udri poreni, kaze ona meni da eto ona ima duga na karticama koje nikako da otplati, i kao ja znam za to a nisam se ponudio da joj pomognem oko toga.

Ja se mislim,kako jebote imas toliko duga, pa jebote bog radis vec vise od godinu dana, u kucu nista ne dajes. Pitam koliko, kaze ona 6K I da eto da sam je kakav muz ja bih to platio. Ja ne mogu vjerovat svojim usima. Ono WTF? Ja se mislim, ma goni se u 3 pizde materine, zapni, zaradi. Sta koje picke materine mene intersuje vise dugovi koje ni neznam kako si naravila. Mislim nisam ja nista ovako psovao, bio sam skuliran, samo sam rekao da je sramota da ona ne moze zaraditi da pokrije svoje troskove I da mi ne pada na pamet da to platim.

I sad se mislim da smo dosli do tocke bez povratka. Ocito je da ona osjeca da je to normalno da tako nesto izusti. A ja se mislim, pa imas li ti imalo postovanja ono prema sebi prvo. Dobila si u par godina ono sto ljudima treba zivot da steknu I opet ne valja. Jel vrijeme za razvod?
Jel ti govoris o svojoj supruzi ili o nekoj usputnoj prileznici
Nekako hladno i proracunato
Tko svoju zenu jos naziva sponzorusom
Ako si takav i s njom nije ni cudo da se osjeca nesigurno i manje vrijedno

Ako fakat trosi previse, na tvome mjestu(ako imas para kako si naveo da imas) ja bi platila taj dug ali i jasno rekla da je to zadnje.
betty boop 1 is offline