Pogledaj jedan post
Old 17.06.2009., 18:11   #5
Dragi svi koji ste se javili,
Nisam odmah odgovorio jer ovaj naš Forum malo radi pa malo ne radi a evo sada upravo pročitah i objašnjenje Administratora. Dakle, redom:
Ni ja sam nisam imao pojma što mi se događa kada sam primjetio da mi očni kapak treperi učestalo skoro tri tjedna u ožujku 2004. I tada radim kobnu grešku; upišem simptome u tražilice i dolazi podatak da su to fascikulacije koje mogu biti izraz NMD ili ALS-a. Nažalost je tražilica prvo izbacila neki tekst iz našeg medicinskog udžbenika. Da sam barem došao odmah na američki Forum www.aboutbfs.com. Uštedio bih mjesece groznog uzrujavanja i gomile nepotrebnih i osobno plaćenih, jako skupih, pregleda. Fascikulacije nisu POČETAK ALS-a već KRAJ a prije toga je prisutna ZAMJETNA mišićna slabost. Odlazi i nikada se ne vraća (nema recidiva) fina motorika prstiju. Ukoliko je Bulbarni oblik kao inicijalni (dosta rijetka pojava) onda započinje sa NEMOGUČNOŠĆU gutanja i suvislog govora. JAKO RIJETKO se događa da ALS "napadne" ljude ispod 40 godina! Rizična grupa su muškarci 40-60 godina. Incidencija je, inače, 2-4 slučaja na 100.000 a smrtnost je 90% unutar 5 godina a 99% unutar 10 godina od prvih znakova bolesti. Krucijalni pregled je običan neurološki a za potrdu dijagnoze može se raditi EMNG, najčešće ekstremiteta. Ja sam u svojem neurotičnom ludilu u 2004/05 napravio čak sedam EMNG-a. Sada znam da je bio dovoljan samo jedan, prvi, da se odbaci suspekcija na NMD (ALS). Evo, prije mjesec dana sam napravio kontrolni EMNG nakon 5 godina i nalaz je jednak kao i tada što znači da ne postoje naznake ALS-a kod mene. Ali nisam samo EMNG radio u 04/05 već i CT, MR, razne krvne testove, ELISA test, test na celijakiju i Crohnovu bolest i još mnogo toga. Mijenjao sam privatne Neurologe jer nisam vjerovao nikome.
Sada ću pažljivo pročitati vaša pisma i posebno odgovoriti svakome. Budite dobrodošli i osjećajte se slobodno da mi uputite i privatnu poruku. Ovako, "od oka", mislim da nitko od vas nema razloga za zabrinutost!

Zadnje uređivanje megatronman : 17.06.2009. at 18:15. Reason: greška u interpretaciji
megatronman is offline  
Odgovori s citatom