Pogledaj jedan post
Old 14.02.2018., 21:13   #63
Slažem se sa Excentrikom da bi trebalo to sve što je imalo opasno i glomaznije ići na registraciju, no s druge strane smatram da dronovi za razonodu, pokućna nano i micro kategorija ne treba ulaziti u taj proces.

Također ovdje u Švicarskoj i susjednoj Njemačkoj se vode velike debate i iz godine u godinu sve strože regulative za privatne vlasnike dronova koji lete velikom večinom iz razonode.

Primjer registracije bi trebao biti posve pojednostavljen i smatram da nema tu nikakvih problema ako vam na primjer treba samo volja da se prošećete do osiguravajuće kuće i kažete, želim osigurati svoj dron. I cijela procedura traje 15min dok ne dobijete službenu policu za svoj dronček koja između ostalog vrijedi i za puno ostalih letjelica. Cijela procedura bi trebala biti pokrivena sa strane osiguravajuće kuće ili eventualno simbolična cifra.

Sve to pišem jer sam ja dolaskom u Švicarsku otišao do osiguravajuće kuće kod koje sam osigurao stan (to je ovdje jedan od uvjeta da unajmite stan) i tražio policu osiguranja za svoj dron. Prošlo je 15min i dobio sam tu famoznu policu koju nisam niti morao platiti i sada sam posve siguran (u slučaju da mi i padne nekom ludom idejom letjeti oko ljudi ili nekretnina/pokretnina) da bi šteta bila otplaćena u slučaju pada.

Dron je omanji, 5" model tj mini kategorija i služi samo za zabavu, ali ovdje po zakonu svaka letjelica poletne mase veće od 500g mora biti osigurana.

I znam sada ćete reći, ali mi ne živimo u Švicarskoj, i slažem se sa vama, ali želim prenijeti svoje iskustvo čisto kako sustav može funkcionirati samo ako se pravi ljudi umiješaju u posao, a ne dangubi.
Također moram reći da je istu policu osiguranja isposlovao čovjek koji leti dronove a profesionalno je u osiguravajućem biznisu.
Getz is offline  
Odgovori s citatom