Pogledaj jedan post
Old 13.07.2017., 12:07   #63
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Začetak ili inerciju postajanja, "nešto" je trebalo "stvoriti"? Torta od čokolade koja upravo peče, stvorena je ili stvarane je cijelim procesom od jutra.. na ovu "pasju" vrućinu.. u inerciji usrećivanja nekoga tko uopće ne voli ili misli kako ne voli, ili namjenski drži ili plasira kako ne voli.. tortu od čokolade. Nije postanak iste, koja se upravo hladi, bitan. Bitni su sastojci i onaj koji je, čini se sasvim iracionalno.. na ovu "pasju" vrućinu istu išao peći, ne bi li uveselio nekoga tko zaista.. ali zaista.. ne voli tortu od čokolade.. ili samo onoga, tko je pečenjem iste.. na ovoj "pasjoj" vrućini, po svojem nahođenju ili konceptu "usrećivanja" nekoga za koga je sveopće, javno poznato, kako ne voli tortu od čokolade.. išao peći, istu. Nema čokolade, nema brašna, nema vode, nema jajceta, nema.... nema "kretenizma"?
Činjenica da prilažeš primjer ljudskog stvaranja govori da se ne možeš odlijepiti od projekcije svojeg ljudskog na neljudsko. Tako su nastali bogovi.

Pravo pitanje je: Kako je došlo do Svemira? Koji su uzroci?
Ovakvim pitanjem ne daješ prostora insinuaciji odgovora.

A što se tiče samog početka, sklon sam hipotezi da je postojanje svemira beskonačno. Kvalitete prostora i vremena našeg svemira su, moguće, proizašle iz jednog trenutka ali taj trenutak je uzrokovan nečime već postojućim.
Znanstvena teorija Velikog Praska ne govori ništa o tome što je bilo prije. Govori samo o začetku svemira kakvog poznajemo.

Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Svaka bolest i/ili uzročnik bolesti u inerciji ili s(ch)izifiranju nečega ili nekoga prema smrti? Nitko se koliko je poznato, još nije izvukao iz tog/takvog modela kreacije? Možda je generalna poznatost iluzorna. Sve je moguće?
Ne bih baš rekao. Bolovanje od vodenih kozica ti jamči da ih više nećeš imati.



Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Ne postoji išta što nema neke parametre? "Nema li" promatrača ičega.. s unaprijed predefiniranim parametrima zapažanja, registriranja, mjerenja, knjiženje... nema niti toga nečega, što nema parametre. Sama spoznaja o istome, bez obzira na razinu "trivijalnosti" (ili xyz.. xyz kao slobodna procjena), garancija je ili ukazatelj (sama primjetnost) određenih parametara?
Parametre vrijedne razgovora.



Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Tko što zna? Koja je garancija da je njegovo znanje neupitno, veće, kvalitetnije, istinitije.. od bilo kojeg ili čijeg "neznanja"? Ja znam da/kako ništa ne znam "i to"? S obzirom na "život" u hip(n)oteza, vremenski izmjenjivoj lopti "stvarnosti"? Nije možda tolika trauma.. za priznati si.. Bez vjerovanja ili automatike (mehanizmi obrane/ego konstrukt) poimanja sodomije tuđim mislima (koji u solipsizmu nisu postojani).. dozvolom istima da provjetre vlastitu glavu.. ponekad možda i naredna (ako je dozvole) prepoznatost moguće zamamne mirišljavosti u inače, ustajalosti u-glavnog sarkofaga koji služi čuvanju neupitnih, osobnih ili određene mjere, mamjenskih, kolektivno konsenzualnih istina. Just a thought. Nije kritika.
Postoji znanje i neznanje. Postoji i logika.
Ničije znanje i logika nisu apsolutni. Uvijek postoji prilika znanjem i logikom osporiti nečije znanje i logiku.


QUOTE=descender;64615491]
Tko i na koji način.. može i kada.. gradio je piramide u Giza-i? Kojom svrhom? Je li bio pravedan pritom? Prema sebi, prema nadničarima, prema nalogodavcima ili naručiteljima, prema..? Moramo li po istome modelu, istog, ili baš-apsolutno, smisleno različito, od istog, mi.. "mi".. biti (younameit) "pravedni" isto kao ili suprotno?[/QUOTE]

Zna se tko je i kojom svrhom gradio piramide u Gizi. Ima više nego dovoljno informacija o tome.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom