Pogledaj jedan post
Old 21.09.2010., 15:36   #17
Piletina na nekoliko načina

Pečena piletina s patašonom i mrkvom

Pileću polovicu (s kožom, kad je gotovo tko ne želi nek odstrani kožu) dobro natrljati mješavinom začina (majčina dušica, ružmarin, sol, papar, ljuta crvena paprika), pokapati maslinjakom. Pod kožu mjestimično zagurati štapiće češnjaka i luka srebrenca.
Patašon (ako je stariji oguliti i izvaditi koštice, ako nije ne) narezati na kriške
Mrkvu nasjeći na manje komade.

U vatrostalnu složiti mrkvu i gore pola pileta, doliti 1 dcl vode (ili vina), staviti peći poklopljeno na 200*C. Kad je napol pečeno mrkvu promiješati, malo politi pile s umakom u kojem se mrkve peku (ono okolo), posložiti ploške patašona uokolo, posipat ih s malo ružmarina i vratiti u pećnicu, peć poklopljeno. Kad je skoro gotovo, 10 ' zapeć otkriveno. Gotovo ociediti od umaka u kojem se peklo. Poslužiti povrće uz meso , a umak staviti da se posluži svatko sam po volji. (npr. ja ga ne jedem, prejakog mi je okusa, ali moj suprug se davi u njemu)

Pečem u vatrostalnoj zdjeli, ali može i u plehu i pokriti alu folijom (iako smo već raspravljale o ali foliji prije, pa po meni je vatrostalna ili zemljana s poklopcem bolja...)

Salata s tjesteninom i piletinom

-Integralna tjestenina skuhana al dente
-Piletina bijelo meso, skuhati na pari dok se tjestenina kuha
-Svježi krastavci i rajčica

Meso i povrće ohladiti i nasjeckati na kockice, pomiješati s ohlađenom tjesteninom i začiniti s maslinjakom, češnjakom, peršinom, koprom, malo soli i papra



Začinjena pečena piletina s pastrnjakom


pola pileta sam namočila u salamuru (voda s malo šećera (stavrno malo samo da meso omekša), soli i začina: lj. paprika, sol, đumbir, ružmarin, majčina dušica) i stavila da odstoji jedan dan.
Ocijedila sam i stavila u vatrostalnu zdjelu okolo poslagala povrće (mrkva+pastrnjak+celer =oko 160g +tikvica= oko 120g po osobi), nešto i ispod, sve pokapala s par kapi maslinovog, poklopila i pekla 70 minuta na 190 stupnjeva, ventilator uključen.


Piletina s tikvicama


-piletina, bijelo meso
-tikvice
-rajčica
-bosiljak, peršin, češnjak

Na suhoj dubokoj/tefal tavi prepržiti meso koje je prije nasoljeno, popapreno i posipano sa crvenom paprikom nasjeckano na komadiće, kad je skoro gotovo (zarumeni se sa svih strana) dodati tikvice narezane na kockice, i oguljena rajčica nasjeckana isto na kockice (ili kakve gotove tipa pelati, ali svježe su zdravije). Poklopiti i pustit da prokrčka. Kad je gotovo ugasi vatru, posipati s nasjeckanim bosiljkom i/ili peršinom i češnjakom.

Uz to poslužiti malo integr. fusila.


Pečena piletina "na crveno"

Začiniti piletinu s chillyjem, soli i paprom, spać na tavi da pocrveni sa svih strana poslužiti s krumpirom s blitvom
__________________
****moja galerija **** moji kreativni uratci****
d-a-m-a is offline  
Odgovori s citatom