Pogledaj jedan post
Old 30.04.2012., 16:49   #1374
Koji sampon za kosu (nakon koristenja sampona protiv peruti)

Pozdrav,

Prije 6 godina sam poceo koristiti Vichy sampon protiv peruti za masnu kosu. Pokazao se fantasticno, ako se uzme u obzir da imam problem i sa seborejom. Medjutim, ono sto mi niko nije rekao, je to da se on ne upotrebljava svaki put pri pranju kose, vec samo kada se perut pocne pojavljivati, a za ostala pranja da se koristi nekakv obicni sampon. Nakon nekih godinu, godinu i po dana, perut se ponovo pocela pojavljivati iako sam prao sa Vichy samponom. Zakljucio sam logicno da je perut postala rezistentna na Vichy.
Dugo sam trazio neki drugi sampon, problem sa peruti je bio maksimalno izrazen, sve poznate marke sam probao i nista, sve dok iz Amerike nisam dobio Selsun Blue. Evo nakon 5-6 pranja perut je skoro skroz nestala. I to nije prvi put da mi odredjeni preparati koju su pravljeni za nase trziste ne pomazu, a kada te iste preparate, koji su pravljeni za trziste zapadne Evrope ili USA ili Kanade koristim razlika je evidentna, ti mi pomazu. Definitivno sam dosao do zakljucka da postoji razlika izmedju preparata koji se prave za nase i Evropsko trziste.
E sada, pitanje za vas, sa kojim samponom da perem kosu kada ne koristim sampon protiv peruti, da li trebam koristiti neki ph 5.5 neutralni ili sl? Imate li kakvu preporuku, jer se sampon protiv peruti ne smije koristiti duzi period?

Hvala
luka1978 is offline  
Odgovori s citatom