Pogledaj jedan post
Old 24.10.2008., 22:57   #74
Thumbs up PLJESAK

Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Da ne dirate druge, ne bi se zvali sotonisti. Pojmom sotonizam i sotonisti obezvređujete sve što je u kršćanstvu sveto i istinito. Da to nije istina, ne bi se zvali sotonisti. I nije istina da se sotonizam ne bavi drugima nego sobom. On je po samoj svojoj definiciji suprotstavljanje i izrugivanje kršćanstvu. Dovoljno je otići na sotonističke web-stranice, blogove, forume i sl. Zato je moguć dijalog kršćana s neopoganima, neognosticima, dok je sa sotonistima nemoguć iz razloga zbog kojeg nose svoje ime. Sotonizam je reakcija na već postojeću religiju u smislu obezvređivanja i ismijavanja iste, i to ne samo ismijavanje i izrugivanje svih kršćanskih crkava (a ne samo Katoličke), već i četiriju evanđelja za koja nitko ne može reći da su ideologija, već način života koji se može nasljedovati i bez pripadanja ijednoj kršćanskoj crkvi. Da ljudi nasljeduju Evanđelje, bez obzira jesu li kršteni ili ne ili pripadaju ili ne pripadaju nekoj kršćanskoj zajednici, svijet bi bio bolje i ljepše mjesto za život. Ne znam kamo ismijavanje takvih vrijednosti vodi. Sotonizam po defaultu jest ono što se o njemu piše na sotonističkim web-stranicama, blogovima, forumima i tako redom.
Ako netko od vas tvrdi da sotonisti ne kradu posvećene hostije ili unajmljuju one koji će za novac donijeti posvećenu hostiju, do obreda crnih misa (koje postoje, kao što postoje gnostička misa, rimokatolička misa, itd.) na kojima se ekstremno vrijeđa kršćanstvo i kršćanski Bog, onda to možete tvrditi u prvom licu jednine, iako i te izjave mogu biti stavljene u upitnik, jer po sotonistima apsolutna istina ne postoji, već privatna. Laž može biti istina, istina laž, dobro je zlo, zlo, zlo je dobro, kako kome već odgovara. Zato kao takvi niste samo "zanimljivi" samo kršćanskim zajednicama, već i cijelom društvu, koje kao i svako društvo, živi po utvrđenim pravilima i normama, dopušta individualizam do te mjere u kojoj ne šteti drugima.
Zasmetalo me i to što se na početak teme stavili citat s bloga Sotonizam 616 koji u nizanju tekstova iz sotonističke tradicije govori i o ritualnom ubojstvu čovjeka http://mysteriumaloim.blog.hr/ (ponedjeljak, 22.5.2006. (Ritualno sotonističko žrtvovanje) http://mysteriumaloim.blog.hr/2006/04/index.html (Invokacija Beelzebuba). Sotonisti s tog bloga su biblijski sotonisti (biblijski zato što štuju biblijskog Đavla i prihvaćaju kršćansku demonologiju kao svoju - vidi temu utorak, 18.12.2007. i 15.12.2007. na istom blogu).
A sada tema koja se na istom blogu nalazi pod datumom subota, 2.2.2008. Zbog toga su se i vodile kilometarske rasprave i prepucavanja na staroj temi Sotonizam. Gdje piše da su stare i mrtve vjere kasnije prozvane sotonizmom? Povijest sotonizma u smislu štovanja biblijskog Đavla i njegovih demona nalazi pisane zapise stare "samo" oko 500 godina (http://hr.wikipedia.org/wiki/Sotonizam). To je taj famozni sotonizam koji je toliko kritiziran od katolika i drugih kršćana.
Sama činjenica da je Demonski nauk, na koji se stalno osvrću sotonisti sa spomenutog bloga, napisan najviše prema zapisima iz opsjednutih osoba kroz koje su govorili demoni dovoljno govori. To oni sami kažu.
Druga stvar na koju bih se htio osvrnuti, jest ta da te stare religije zahtijevaju klanjanje i štovanje svojim bogovima, a ne nekakvo štovanje samoga sebe i(li) Sotone.
I treće, nije istina da se samo zbog toga nazivaju sotonistima. Nazivaju se i zato što štuju Sotonu i to onog o kojem govori Biblija, budući da drugi Sotona kao takav ne postoji.
U svojim ritualima se odriču od svega kršćanskog. To je samo jedna od karakteristika sotonizma. Pogani i neognostici se ne odriču ničeg kršćanskog jer ga ni ne spominju u svojim obredima u tom kontekstu, inače bi bili sotonisti, a ne pogani i neognostici (oni su pravi pripadnici starih religija, a ne sotonisti koji svoje postojanje, htjeli to priznati ili ne, "duguju" kršćanstvu; ponavljam: ne zovu se sotonisti zbog toga što je jedini razlog proglašavanje mrtvih i izumrlih religija sotonizmom, već i time što štuju biblijskog Sotonu i njegove demone. A u Evanđelju, koje je dio Biblije, Isus Sotonu naziva lašcem i ocem laži, ubojicom od početka kojemu je glavno oružje laž.
Stvarno nisam htio ulaziti u sukobe ni s kim (prema Innocent još ispadam najtolerantniji), ali me je citat iz omraženog mi bloga Sotonizam 616, razživčanio i jednostavno sam to morao izbaciti iz sebe jer sam taj blog čitao i početkom ove godine i moram reći da autori tog bloga pišu i brišu kada i što i im se prohtije, jer po sotonistima, istina je relativna, tj. nema apsolutne istine ili kako to "lijepo" kaže huntruder38: Istina je ništa, sve je laž. Laž je sve.
Dakle što je za nekog istina, za drugog je laž i obrnuto. E, pa ja se s tim ne slažem. Za mene kao kršćanina postoji postoji Jedna, Apsolutna i Nepromjenjiva Istina.
Kada piše na početku teme "Temelj naše vjere je život i življenje, sloboda, jednakost i tolerancija", zvuči mi kao copy/paste Masonerije, a ne sotonizma. Sotonizam nema temelje koji bi svi sotonisti mogli zvati sotonističkim, osim jednog temelja, a to je pobuna protiv kršćanskog Boga i njegovih anđela. I koje je to "prekrasne" vjere "vjerska nesnošljivost" učinila mračnim, ako to one i prije nisu bile, samo ih je svjetlo Evanđelja (a ne svjetlo Katoličke Crkve i drugih kršćanskih zajednica koje se na Evanđelje pozivaju) raskrinkalo. Zar ne bi ti bogovi, da su uistinu tako moćni i istiniti, zbacili kršćanskog Boga i njegove anđele s prijestolja i zauzeli mjesto koje im je On "preoteo", u stvari oni su preoteli Njemu, a On je samo povratio ono što mu je oduvijek pripadalo?
Trebali bi se ispričati gnosticima koji štuju Lucifera kao entitet različit od Sotone ili još bolje, pokrenuti temu u kojoj ćete se moći prepucavati ili voditi razgovor s njima.
Ne znam ima li smisla dalje održavati ovu temu na životu (posebno nakon zatvaranja stare teme Sotonizam) kada se sve vrti u krug i više-manje svi ostaju zabetonirani u svojim stajalištima (i kršćani, i sotonisti, i ateisti, i agnostici i neprijatelji raznih -izama i troleri)
Ispričavam se svima na ovako dugačkom postu, ali neke stvari se ne mogu izreći u dvije-tri rečenice.
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction