Pogledaj jedan post
Old 01.12.2011., 12:38   #591
Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Problem je da dolazi do kondenzata uslijed razlike temperature u dimnjaku. Nije loše kaj je dimnjak tih dimenzija zbog samog goriva, ali su sigurno kod zidanja dimnjaka same cijevi krivo okrenute . Zbog toga kondenzat, odnosno voda kroz spojeve izlazi van i širi se po cijeloj površini dimnjaka. Pojavu kondenzata nije moguće uvijek spriječiti, ali se pravilnim zidanjem isti odvodi u samo dno dimnjaka i tamo se sabire i otklanja.

Moguća rješenja:Ugraditi u postojeći dimnjak inox cijevi, koje će smanjiti promjer dimnjaka,ali će sav kondenzat koji će se pojaviti, bez ikakvih štetnih posljedica sakupljati na dnu dimnjaka.
Znam da je to skupa varijanta, ali druga je još skuplja; zidati novi dimnjak! U protivnom će se kondenzat i dalje slijevati po stijenama dimnjaka i ostavljati crni trag.
Imao sam isti takav slučaj, i istu peć, a riješio sam na takav način. Kasnije sam promijenio i gorivo, odnosno prešao sam na plin.
hvala na odgovoru
fleke na dimnjaku su većinom smeđe boje, samo ponegdje crne
voda kapa i dole u kondenzcijsku posudu, prošle godine kod prigušene peći i mokrijih drva bilo je oko 1 lit.vode dnevno na dnu (ubacio sam jednu plastičnu posudu da mi je lakše to izbaciti)
eto koja slučajnost da ste i vi imali istu peć
znači žbukanjem i izoliranjem ne bih ništa dobio? s obzirom na snagu od oko 20 kw na drva mislio sam da je dimnjak prevelik i da vuče jako toplinu iz peći, pa sam je pritvarao
kod mene i neće baš da gori na trećem položaju, a kamoli u četvrtom (kakvo je stanje bilo kod vas), u čemu bi bio problem
da li mora biti inox ili može neki drugi (jeftiniji) materijal
zahvaljujem
frki5 is offline  
Odgovori s citatom