Pogledaj jedan post
Old 07.08.2004., 21:04   #8
evo, mogu vam iz prve ruke, tj. osobnog iskustva reci nesto o CNA ili PCA (ista stvar). tecaj (bar ovdje gdje ja zivim, a zavisi od drzave do drzave), traje 8 tjedana (ja ga trenutno pohadjam) i placa mi ga bolnica za koju cu raditi. place za CNA su uglavnom slabe, a isto tako zavise od drzave do drzave, te ustanove za koju radite. u "bogatijim" drzavama su satnice vece, ali su isto tako i troskovi zivota veci, pa ti dodje na isto. uglavnom, bolnice uvijek placaju vise od starackih domova i jos ti plate (vise-manje) i pohadjanje tecaja. ovdje gdje sam ja imaju dvije vrste CNA, CNA1 i CNA2, s tim da su CNA2 su bolje placene i za to se jos ide na dodatni tecaj. sto se tice medicinskih sestara, one imaju ODLICNE place i ne rade ni priblizno puno kao nase medicinske sestre. CNA su uglavnom te koje rade sve moguce "prljave" poslove. takodjer postoje 2 vrste med. sestara, LPN i RN, a skolovanje im traje isto - 2 godine, s time da je RN nesto kao visa med. sestra i bolje je placena. onaj tko se odluce studirati 4 godine dobiva B.Sc. titulu i uglavnom radi u menagementu, kao npr. nurse menager i sl. eto, to je ukratko, nadam se da sam pomogla, a ako ima jos pitanja, slobodno pitajte!
celica maja is offline  
Odgovori s citatom