Pogledaj jedan post
Old 15.01.2017., 10:59   #83
Quote:
The Best F1 Driver;62045611]Grundig ne radi samo i isključivo televizore...
U konačnici Grundig može imat 2000 ljudi u Nürnbergu a da niti jedan nema veze sa TV-om kao takvim


Znam da ne proizvode samo TV, a da si pročitao link o povijesti Grundiga kojeg sam postala, onda bi znao da znam. Tamo između ostalog piše da je od 2013. godine Grundig jedina preostala firma u Europi koja proizvodi komplet elektronske aparate. Što je zapravo tužno i porazno za samu Europu. Globalno tržište i niska cijena rada - to se odavno otelo kontroli.

Quote:
Karlo2436 kaže: Pogledaj post
Grundig ima jako lošu marketinšku kampanju i zato su argumenti takvi kakvi jesu.Njihovo primarno tržište je EU stoga mi je čudno da nisu unajmili neku marketinšku agenciju da ih promovira.Mene je osobno zainteresirao Grundig zbog specifikacija koje nudi za cijenu znatno nižu od konkurencije i 5 godina garancije.Ne može se na Grundig staviti etiketa german quality jer to nije njemački brand više.Kad si imala Sony Trinitron tako dugo vjerojatno je pisalo Made in Japan a tada je to značilo pojam kvalitetnog proizvoda.Onaj link za Grundig TV koji si stavila sam vidio i prije i zaista su impresivne karakteristike i košta preračunato oko 10k što je dosta povoljnije od konkurencije.U ovoj godini će Grundig imati Android OS što će vjerojatno više zainteresirati kupce a i prodaja OLED-a koji će vjerojatno koštati znatno manje od konkurencije,pa tko nema novaca a želi OLED pričekat će recenzije.Njihova marketinška kampanja se zasada svodi dobre specifikacije,niske cijene i 5 godina garancije.Neka daju svoje TV-e na recenzije pa će onda biti realnih argumenata a ne stereotipa.
Potpuno se slažem za loš marketing. Što se tiče branda - je li njemački ili nije; pa ja ovdje ništa ne pišem napamet, nego isključivo prenosim informacije do kojih dođem. Piše negdje u jednom od linkova koje sam postala ranije, odnosno sam Grundig kaže da je sjedište u Njemačkoj, da se tamo rade inovacije i vrši nadgled kontrole. Uzmimo za primjer da neka francuska korporacija kupi Podravku ali ostavi sjedište u Hrvatskoj - je li Podravka prestala biti hrvatski brand? Konkretno, je li Dukat hrvatski? S druge strane, ako je vlasnik npr. Njemac ili Amerikanac, deklarativno na papiru posjeduje firmu ali sve se proizvodi u Kini...čiji je to de facto onda brand??

Vezano uz predrasude - pa nudila sam ovdje da netko dođe pogledati moj TV i javno napiše recenziju. Ne bih baš dala da ga se rastavi, ali kalibracija, mjerenje slike, da. Pa nitko neće. Vidiš da je ipak ljepše s predrasudama...

Edit: Pa Grundig već proizvodi i OLED i Android televizore samo što ih još nema kod nas. Idi na njihovu njemačku stranicu, tamo su svi najnoviji modeli.

Zadnje uređivanje Lila : 15.01.2017. at 11:10.
Lila is offline