Pogledaj jedan post
Old 15.05.2017., 11:25   #22
Quote:
Ouroboros82 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, pokušavam pronaći rješenje svog problema. Nedavno sam primila kaznu prekoračenja brzine u Austriji (Anonymverfugung) s prijevodom na hrvatski. Kaznu sam platila. Nakon tjedan dana stigla jo još jedna koja izgleda potpuno drugačije i izdana je od strane nekog drugog tijela (BEGEHUNG EINES VERKEHRSDELIKTES IN OSTERREICH), nema prijevod na HR i koliko sam shvatila pomoću google translatea traži upisivanje podataka vozača i opet plaćanje kazne prekoračenja brzine (radi se o prekoračenju od 16km/h). E sada, obzirom da nema prijevoda i realno mi nije tu puno jasno, da li sam dužna plaćati takvu kaznu i koje su moguće posljedice ne plaćanja iste, te da li je navođenje podataka o vozaču obavezno?? sve što nalazim po netu su zastarjele informacije prije usklađivanja propisa između zemalja...ako netko ima neka friška iskustva za podjeliti...
hvala
Netko će morat potvrdit, ali po onom što je meni rečeno, ako platiš kaznu (kao što si ti napravila) možeš zaboraviti na taj drugi papir jer si plaćanjem prihvatila odgovornost.

Ja bih im pismenom poslao odgovor na hrvatskom s kopijom uplatnice (isprintan pdf ako je net) i naveo da sam kaznu platio.
Guud is offline  
Odgovori s citatom