Pogledaj jedan post
Old 17.09.2017., 22:56   #45
čak mislim da nije do toga da ljude te teme ne zanimaju već su zbog životnih prilika jednostavno dovedeni do faze svojevrsnog vegetiranja, u fazu u kojoj više ne vjeruju da su borbe za te više ciljeve vrijedne truda i ono malo energije što im preostane kad pozavršavaju sve poslove tokom dana. općenito je atmosfera u našem (hrvatskom) društvu takva da ljudi ni nemaju izbora nego gledati isključivo svoja posla kad nitko drugi neće i kad su i vlastitoj vladi zadnja rupa na svirali.

baš gledam malo ljude oko sebe... što ih se više 'ebe tom deračinom, novim porezima, poskupljenjima i suludim propisima, čini mi se da im sve manje energije ostaje za te "više" ciljeve i borbe na ostalim frontovima. ne možeš baš ubijati ljude u pojam, natovariti im 100 briga i oduzeti im vjeru u bolje sutra, a onda očekivati nekakvu prosvjećenost i aktivizam od njih. teško da to dvoje ide skupa, otprilike kao što ni depresija i elan ne idu skupa.

eto, konkretno ti romi i prosjaci... ako su uz sve te žive i nežive institucije i dalje na ulici, onda ga jebi, teško da će i mojih 5 kn nešto promijeniti. to nije opravdanje nego ono za što vjerujem da se mota u glavi svakog prolaznika koji prođe pokraj njih kao da je prošao pokraj govneta, a ne drugog čovjeka.

Zadnje uređivanje seskal : 17.09.2017. at 23:36.
seskal is offline  
Odgovori s citatom