Pogledaj jedan post
Old 29.09.2017., 11:29   #44
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Vidim da su neki pogrešno shvatili moj početni upis pa da pojasnim, da skratimo prepucavanje. Kao odgovor na upit o troškovima za samca rekao sam da je moguće živjeti zdravo i kvalitetno uz ručak koji košta 7-15 Kn. To ne znači da engleska kraljica ne pojede skuplji obrok koji je isto zdrav, nego da je moguće živjeti zdravo i kvalitetno uz obroke te cijene.

Drugo, stojim iza svake napisane riječi. Prije sam i ja jeo svašta, hranio se po restoranima, hamburgeri, ćevapi, kobasice, kokakola i nisam se osjećao baš naročito. Nakon toga sam probao promijeniti prehranu i (zasad) se osjećam puno bolje.

Nije potrebno opterećivati se sa pojedinim nutricionističkim doprinosom namirnica, dovoljno je jesti sve pomalo kao što to preporuča američka zdravstvena asocijacija kao najzdraviju prehranu.

Kada se kaže sve ne misli se doslovno na sve, već na grupu namirnica koja je dokazano najzdravija. A to je prvenstveno sirovo ili ne previše kuhano povrće, riba, voće i malo mesa.

Drugi parametar koji mnogi ignoriraju je da se ne treba prejesti do sitosti. To nije moje mišljenje nego stručnjaka i nema veze sa štednjom na obrocima.

I tako sam ja kao eksperiment probao sve to kroz godinu dana i izračunao da me ručak kao topli obrok košta između 7 i 15 Kn. Tko ne vjeruje ne mora.

Taj osjećaj mi se toliko dopao da sam nastavio u tom tonu i osjećam se zaista dobro (zasad), imam energije, kondicije i sve u svemu bolje nego kada sam brljao sa skupljim jelima, pakiranom hranom, konzervama itd.
jebate patak evo ja za marendu ne pojeo nego popio 1/2 litre vugave, nemam pojma kako ode, samo klizi, a ovaj piše o nekih 7 kn, 1/2 l vugave 9 kn i to refužo, a di je jelo
__________________
Republica Dalmazia-https://it.wikipedia.org/wiki/Dalmati_italiani
Pitralon is offline  
Odgovori s citatom