Pogledaj jedan post
Old 25.11.2017., 12:00   #2089
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
okej mislim da bi moderatori trebali počet reagirat na ova negiranja ustavnog suda i ustava i prodavanja vlastitih nacionalističkih logičkih masturbacija pod činjenice.

nemaš pravo. hrvatski klub doma naroda i hrvatski član predsjedništva pripadaju samo i isključivo hrvatskom biračkom tijelu



evo i tumačenja venecijanske komisije





ustav bih je nadređen ustavu federacije i federalni ustav se mora mjenjat i prilagodit držanom ustavu







opet negiranje odluke ustavnog suda i prodavanje vlastitih nacionalističkih logičkih masturbacija pod činjenice, ovo već lagano postaje dosadno ali evo:



ja sam samo podvukao ono što je precrtano, jer ne znam kako precrtat na forumu
ovo je odredba iz ustava federacija a odluka ustavnog suda bih se odnosila na izborni zakon

ustav bih uopste nema odredbi o nacinu izbora delegata u dom naroda federacije (tako da ustav bih nije u koliziji sa ustavom federacije) to je regulisano ustavom federacije a regulisano je na sljedeci nacin

U Domu naroda bit ce najmanje jedan Bosnjak, jedan Hrvat i jedan delegat ostalih iz svakog kantona koji imaju
najmanje jednog takvog poslanika u svom zakonodavnom tijelu, a ukupan broj delegata Bosnjaka, Hrvata i
ostalih bit ce u skladu sa clanom IV. A. 6. Delegate Bosnjake, Hrvate i ostale iz svakog kantona biraju
odgovarajuci poslanici u zakonodavnom tijelu tog kantona.

dakle dovoljno je da ima samo jedan zastupnik u skupstini kantona iz bilo kojeg konst naroda da bude biran u dom naroda parlamenta f bih

ne ise nigdje da mora biti određeni procenat hrvata u nekom kantonu da bi taj kanton delegirao poslanika u dom naroda
mr nice is offline